Zwrot akcji w sprawie Neymara?!

2025-10-30 19:48:47; Aktualizacja: 8 godzin temu
Zwrot akcji w sprawie Neymara?! Fot. Miguel Terceros [Instagram]

Neymar ostatnio był łączony z powrotem do Europy ze względu na przygotowania do mundialu. Transakcja jednak ostatecznie nie dojdzie do skutku? O sytuacji Brazylijczyka informuje „AS”.

Neymar chce przygotować się jak najlepiej do przyszłorocznego mundialu. Nie można bowiem wykluczyć, że dla byłego gwiazdora PSG czy FC Barcelony będzie to ostatni turniej tej rangi w karierze.

Z tego powodu sporo mówiło się na temat jego ewentualnego powrotu do Europy. Wcześniej w jego kontekście padał mistrz Hiszpanii, natomiast ostatnio więcej przewijały się ekipy z włoskiej ekstraklasy.

Czy w takim razie ujrzymy Neymara w któreś z ekip Serie A? Nowe wieści w tej kwestii przynosi „AS”.

Zdaniem tego źródła, przyszłość atakującego coraz wyraźniej rysuje się w barwach Santosu. Wspomniany zespół intensywnie pracuje nad przedłużeniem kontraktu ze swoim największym gwiazdorem przynajmniej do Mistrzostw Świata 2026. Mimo trudnej sytuacji sportowej – Santos walczy o utrzymanie w lidze – władze są zdeterminowane, by zatrzymać ofensywnie przysposobionego gracza.

Ewentualna degradacja mogłaby mocno utrudnić całą transakcję. Jeśli jednak uda się pozostać na najwyższym szczeblu, wtedy Neymar powinien złożyć parafkę pod nowym kontraktem.

33-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 21 meczów. W nich może pochwalić się sześcioma golami i trzema asystami. Obecna umowa wygasa mu 31 grudnia 2025 roku.