Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu

Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Będący poza planami Romy Nicolò Zaniolo jest bliski dołączenia do Galatasaray. Włoch powinien jutro polecieć do Stambułu - przekazał Fabrizio Romano.

Prośba o zgodę na odejście zszokowała władze „Wilków”, które znalazły się w bardzo trudnym położeniu. Klub musiał rozważyć sprowadzenie następcy.

Zawodnik rozmawiał się z Milanem, Leeds United, Bournemouth czy Evertonem. Ostatecznie jednak został na Stadio Olimpico, czym doprowadził do szału kibiców. AS Roma postanowiła odstawić go na boczny tor.

W tej sytuacji Włoch był skazany na co najmniej kilkumiesięczny odpoczynek od gry. Wtedy z pomocą przyszły tureckie ekipy.

Doszło do kontaktu między 23-latkiem a Galatasaray i stronom bardzo szybko udało się wypracować porozumienie. Gdy kluby prowadziły negocjacje, pojawił się zwrot akcji.

Fenerbahçe postanowiło powalczyć z odwiecznym rywalem, a doniesienia z rana sugerowały, że tej drużynie zdecydowanie bliżej jest do konsensusu z Włochami. Wszystko za sprawą gotowości wyłożenia żądanych 30 milionów euro.

Minęło kilka godzin i mamy do czynienia z następnym zwrotem. Obecnie wszystko wskazuje na to, że Nicolò Zaniolo zagra w Galatasaray.

Fabrizio Romano przekazał, że zespoły ustalają ostatnie szczegóły. Wiadomo już, że w umowie znajdzie się klauzula odstępnego o wartości około 35 milionów euro, a operacja będzie mieć formę transferu definitywnego.

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, ofensywny pomocnik lub skrzydłowy we wtorek poleci do Stambułu, finalizując swoją przeprowadzkę.

Zaniolo był członkiem akademii Interu Mediolan, z której trafił do Romy. W jej koszulce rozegrał 128 spotkań, notując 24 trafienia i 18 asyst. Po drodze nie brakowało ciężkich urazów, jak dwukrotne zerwanie więzadła krzyżowego.

„Lwy” w tej chwili są liderem tureckiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy