Zwrot akcji w sprawie zawodnika FC Barcelony. Szuka nowego klubu

2024-06-03 07:46:18; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Zwrot akcji w sprawie zawodnika FC Barcelony. Szuka nowego klubu Fot. Matteo Ciambelli/SIPA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Matteo Moretto | Fabrizio Romano

Sergi Roberto jeszcze do niedawna był przekonany, że otrzyma nowy kontrakt od FC Barcelony. Wiele wskazuje jednak na to, że Hiszpan odejdzie latem. Jego agenci szukają mu nowego klubu - donoszą Matteo Moretto i Fabrizio Romano.

W przypadku 32-latka doszło do zwrotu akcji. Kilkanaście dni temu informowano, że lada moment przedłuży kontrakt o dwanaście miesięcy, mając wypracowane pełne porozumienie z klubem. Odejście Xaviego bardzo wiele zmieniło.

Strategia FC Barcelony koncentruje się teraz na innych zawodnikach. Roberto trafił na dalszy plan i na ten moment nikt nie myśli o prowadzeniu z nim rozmów. On sam jest rozczarowany postawą zarządu, dlatego postanowił działać.

Przedstawiciele wszechstronnego gracza szukają mu intensywnie nowego klubu, o czym informuje Matteo Moretto.

Roberto wzbudza spore zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych. Naturalnie łączy się go z Interem Miami, gdzie grają Lionel Messi, Jordi Alba, Sergio Busquets i Luis Suárez. Nie można wykluczać także dalszej gry na Starym Kontynencie. W swoich barwach widziałaby go, chociażby sąsiednia Girona.

Zdaniem Fabrizio Romano przyszłość 32-latka rozstrzygnie się niebawem.

Roberto w całej dotychczasowej karierze nie grał nigdzie indziej poza FC Barceloną. W pierwszym zespole katalońskiego klubu uzbierał 373 spotkania - ponad 100 dołożył w rezerwach. Na przestrzeni tych wszystkich lat sięgał między innymi siedmiokrotnie po mistrzostwo kraju i dwukrotnie po Ligę Mistrzów.