David Otorbi najmłodszym debiutantem w historii Valencii. Został rzucony na głęboką wodę

David Otorbi pojawił się na boisko na niespełna dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry starcia Valencii z Cartageną w Pucharze Hiszpanii. Dzięki temu został najmłodszym debiutantem w historii zespołu „Nietoperzy”.

Pojedynki w początkowej fazie krajowych pucharów są idealną okazją dla trenerów poszczególnych drużyn do sprawdzenia w boju dotychczasowych rezerwowych lub graczy z rezerw czy ekip juniorskich.

Z takiej możliwości skorzystał między innymi Rubén Baraja, prowadzący Valencię.

Nie wyszedł na tym najlepiej, ponieważ zespół z LaLigi nie zdołał w regulaminowym czasie gry przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść z grającą w osłabieniu Cartageną przez całą drugą połowę spotkania.

Pomimo takiej podbramkowej sytuacji 48-letni szkoleniowiec na niespełna dziesięć minut przed końcem meczu posłał do boju wyróżniającego się w strukturach juniorskich Davida Otorbiego.

Dzięki temu został on najmłodszym debiutantem w historii Valencii w wieku 16 lat i 82 dni, przebijając długoletni rekord Diego Ribery.

Obecny asystent trenera Cádizu swój pierwszy mecz w koszulce „Nietoperzy” zanotował, mając 16 lat i 359 dni. Miało to miejsce w przegranym meczu ligowym z CD Tenerife (0:1) w lutym 1994 roku.