OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu

Źródło: Bayern

Bayern potwierdził, że Kingsley Coman, który nabawił się kontuzji kolana w meczu z Tottenhamem w Lidze Mistrzów (3:1), będzie pauzował tylko przez kilka tygodni.

Francuski skrzydłowy otworzył wynik środowego spotkania, lecz kilkanaście minut później nie było go już na murawie. Nieatakowany przez rywala 23-latek doznał poważnie wyglądającego urazu lewej nogi, która przekrzywiła mu się w nienaturalny sposób. Początkowo wydawało się, że czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze. Bayern już wcześniej uspokoił kibiców w jego sprawie (doszło do niewielkiego rozdarcia więzadła torebkowego), a teraz przekazał bardziej szczegółowe informacje na temat długości pauzy.

- Wszyscy na początku bardzo się baliśmy. Kingsley miał jednak dużo szczęścia - powiedział Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, klubowy lekarz.

„Coman nie zagra w grudniowych spotkaniach ligowych z Werderem, Freiburgiem oraz Wolfsburgiem. Już 4 stycznia wyleci jednak z zespołem do Kataru” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Bayern. Planowo Francuz ma być gotowy na mecz z Herthą, który odbędzie się 19 stycznia.

Często borykający się z problemami zdrowotnymi atakujący rozegrał w tym sezonie 20 spotkań w koszulce mistrza Niemiec. Strzelił cztery gole i zanotował pięć asyst.