OFICJALNIE: Sheffield Wednesday z najmłodszym trenerem w Championship

Piotr Trochimowicz
Źródło: Sheffield Wednesday FC

Danny Röhl został zatrudniony jako nowy szkoleniowiec angielskiego Sheffield Wednesday.

34-letni Niemiec zastąpi na stanowisku Hiszpana Xisco Muñoza, pod wodzą którego zespół ten nie zdołał wygrać ani jednego meczu w Championship. Obecny bilans drużyny „Sów” to trzy remisy i osiem porażek, przez co zajmuje ona ostatnie miejsce w tabeli.

W przeszłości Danny Röhl był asystentem Ralpha Hasenhüttla w RB Lipsk i Southampton, a później współpracował z Hansim Flickiem w Bayernie Monachium i reprezentacji Niemiec. Miał zatem swój udział w wywalczeniu przez „Bawarczyków” wszystkich możliwych klubowych trofeów w latach 2020-2021.

Teraz po raz pierwszy rozpocznie samodzielną pracę jako najmłodszy szkoleniowiec w Championship.

Sheffield Wednesday w ubiegłym sezonie w dramatycznych okolicznościach wywalczyło awans do Championship. W pierwszym meczu barażowym przegrało 0:4 z Peterborough United, ale w rewanżu udało mu się odrobić stratę i wygrać po serii rzutów karnych. Zaś w rozgrywanym na Wembley finale pokonało Barnsley 1:0, strzelając gola w końcowych minutach dogrywki.

Przed rozpoczęciem zmagań na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii doszło do zmiany trenera. Darrena Moore’a, który obecnie prowadzi Huddersfield Town, zastąpił Xisco Muñoz.