OFICJALNIE: VfB Stuttgart nie zwalnia tempa. Czwarty transfer przed sezonem 2024/2025

2024-05-22 12:31:54; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
OFICJALNIE: VfB Stuttgart nie zwalnia tempa. Czwarty transfer przed sezonem 2024/2025
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: VfB Stuttgart

VfB Stuttgart potwierdziło już czwarty letni transfer przed inauguracją zmagań 2024/2025. Na pokładzie zawitał najmłodszy z dotychczasowych nabytków, Justin Diehl.

Gracz ofensywnej formacji wzmocnił wicemistrza Niemiec jako wolny piłkarz po wygasającej umowie z 1. FC Köln, które zaliczyło spadek do 2. Bundesligi.

Umowa między 19-latkiem a nowym pracodawcą została podpisana do końca czerwca 2029 roku.

Justin Diehl to wychowanek kolońskich „Koziołków”, urodzony 27 listopada 2004 roku. Posiada także ghańskie korzenie ze względu na swoich przodków.

Będąc wyróżniającą się postacią w macierzystej ekipie, w międzyczasie reprezentował juniorskie kadry Niemiec na arenie międzynarodowej, poczynając od szczebla U-16.

Do pierwszej drużyny 1. FC Köln wskoczył w styczniu 2023 roku, debiutując z ławki przy okazji wysoko wygranego meczu z Werderem Brema (7:1). W zakończonej niedawno kampanii dołożył jeszcze siedem występów, lecz często go brakowało ze względu na zaległości treningowe.

Większą furorę wywoływał w czwartoligowych rezerwach, stając się autorem aż 12 trafień i dziewięciu asyst w 19 meczach zarówno jako lewoskrzydłowy, jak i napastnik.

W międzyczasie ekipę z Badenii-Wirtembergii także bez potrzeby uiszczania kwoty odstępnego swoim przybyciem wzbogacili Nick Woltemade z Werderu Brema oraz kończący pobyt we Freiburgu Yannik Kietel.

Do tego po wcześniejszych aktywacjach klauzul wykupu w ramach wypożyczenia permanentnie na Mercedes-Benz Arena zameldowali się Leonidas Stregiou, Anthony Rouault, jak i Jamie Leweling.