Bayern Monachium i Manchester United wśród wielbicieli talentu ze Szwecji

2024-05-22 11:45:52; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Bayern Monachium i Manchester United wśród wielbicieli talentu ze Szwecji
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Expressen

Bayern Monachium oraz Manchester United należą do grona klubów zainteresowanych piłkarzem IFK Göteborg, Malicka Juniora Yalcouyé – podaje dziennik „Expressen”.

Jak pisze szwedzka gazeta, europejscy giganci rozlokowali swoich wysłanników na jedno ze spotkań z udziałem IFK Göteborg, aby z wysokości trybun mogli przyjrzeć się parametrom i umiejętnościom Malicka Juniora. Swoją obecnością skauci zaszczycili w sektorze Gamla Ullevi we wtorkowy wieczór. Gospodarze wygrali z Mjällby AIF 1:0.

Przez 90 minut rywalizacji na poziomie Allsvenskan (najwyższej klasy rozgrywek ligowych) analitycy sporządzali notatki, skupiając się głównie na jednym kandydacie. Stał się nim iworyjski środkowy pomocnik z malijskim paszportem.

18-latek zawitał na Stary Kontynent dopiero niespełna cztery miesiące temu. Na zasadzie transferu definitywnego dołączył właśnie do ekipy z Göteborga, przechodząc z macierzystego ASEC Mimosas, zlokalizowanego w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Spora atencja, jaką cieszy się Malick Junior, wywołuje u działaczy „Kamratów” duże nadzieje na ustanowienie nowego rekordu sprzedażowego, nawet najbliższego lata. Cena zaporowa została już ustanowiona na 100 milionów szwedzkich koron, co w przeliczeniu na euro daje 8,6 miliona.

Dwukrotni zdobywcy Pucharu UEFA spodziewają się intensywnej licytacji, w jaką oprócz wspomnianych firm z Anglii i Niemiec mogą zaangażować się Ajax Amsterdam oraz PSV Eindhoven. Przedstawiciele Eredivisie także podzielają zainteresowanie środkowym pomocnikiem.

Malick Junior z miejsca stał się piłkarzem podstawowego składu. W 10 meczach o punkty zdobył bramkę.

Umowa między stronami zakłada współpracę do końca 2028 roku.