Bayern Monachium wybrał nowego trenera?! Zarząd zdecydowany na sensacyjnego kandydata

2024-05-22 14:04:42; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Bayern Monachium wybrał nowego trenera?! Zarząd zdecydowany na sensacyjnego kandydata Fot. Bagu Blanco/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Florian Plettenberg

Bayern Monachium skupia się obecnie tylko na rozmowach z Vincentem Kompanym. Kluczowi członkowie zarządu są przekonani w sprawie zatrudnienia Belga - zapewnia Florian Plettenberg.

Bayern Monachium podczas poszukiwań następcy Thomasa Tuchela musiał kilkukrotnie zmieniać diametralnie swoje plany. Wymarzonym wyborem był Xabi Alonso, który doprowadził Bayer Leverkusen do sensacyjnego mistrza kraju.

Hiszpan odrzucił zakusy giganta. Podobnie uczynili Julian Nagelsmann, a potem Ralf Rangnick. 

Monachijczycy zwrócili się jeszcze do Olivera Glasnera, ale Crystal Palce storpedowało dalsze rozmowy przesadzonymi oczekiwaniami finansowymi. Po kolejnym niepowodzeniu rozpoczęto rozmowy w sprawie pozostania na stanowisku Thomasa Tuchela.

Ostatecznie Bayern nie doszedł do porozumienia z 50-latkiem. 

Jak się okazuje, spore szanse na przejęcie rozbitego zespołu 33-krotnego mistrza kraju ma Vincent Kompany, a więc szkoleniowiec Burnley.

Belgowi nie udało się utrzymać klubu z Turf Moor w Premier League, kończąc rozgrywki na drugiej lokacie od końca. 

Florian Plettenberg informuje, że Max Eberl i Christoph Freund bardzo chcą nawiązać współpracę z byłym defensorem Manchesteru City. On sam traktuje tę opcję priorytetowo.

Nieoczekiwanie to właśnie Kompany stał się faworytem do przejęcia Bayernu Monachium. Rozmowy trwają i zwiastują nadejście porozumienia. Oczywiście, następnym krokiem będzie ustalenie warunków z Burnley.

38-latek przepracował dotychczas za sterami „The Clarets” 96 spotkań. Kapitalny wynik osiągnął w poprzednim sezonie, gdy wywalczył awans do angielskiej ekstraklasy, zgarniając 101 punktów.