OFICJALNIE: Wywalczył awans na Mistrzostwa Europy i... podał się do dymisji

fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Źródło: CFR

Jaroslav Šilhavý zrezygnował z dalszego prowadzenia reprezentacji Czech po wywalczonym awansie na EURO 2024.

62-letni szkoleniowiec objął stery nad drużyną naszego południowego sąsiada we wrześniu 2018 roku. Następnie w stosunkowo krótkim czasie osiągnął z nią bardzo przyzwoite wyniki w postaci wywalczenia awansu oraz dotarcia do ćwierćfinału EURO 2020 i zameldowania się w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Później Czesi obniżyli jednak loty i przegrali baraż ze Szwecją o mundial i pożegnali się z gronem najlepszych ekip w Lidze Narodów.

Mimo to Jaroslav Šilhavý pozostał na zajmowanym stanowisku i w udany sposób przystąpił do eliminacji Mistrzostw Europy w 2024 roku od zanotowania wygranej nad Polską.

Wówczas wydawało się, że przed prowadzonym przez niego zespołem otworzyła się droga do bezproblemowego uzyskania biletu na niemiecki turniej.

Rzeczywistość nie okazała się jednak kolorowa dla Czechów, którzy dopiero po wygraniu ostatniego meczu z Mołdawią (3:0), w cieniu alkoholowego skandalu, wywalczyli bezpośredni awans na EURO 2024.

Osiągnięcie wyznaczonego celu nie okazało się jednak wystarczające dla 62-letniego szkoleniowca, który niezwłocznie po zakończeniu wspomnianego spotkania podał się do dymisji.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu mają dzięki temu trochę czasu na wytypowanie wartościowego następcy Šilhavý'ego, by ten w marcu rozpoczął przygotowania do udziału w Mistrzostwach Europy, gdzie Czesi liczą na coś więcej niż tylko rozegranie trzech pojedynków grupowych.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy