OFICJALNIE: Zmiana na ławce trenerskiej Salernitany. Powrót po blisko trzech latach przerwy

Źródło: US Salernitana 1919 | Nicolò Schira

US Salernitana 1919 poinformowała o zwolnieniu Fabrizio Castoriego, dotychczasowego szkoleniowca. Jego miejsce zajął Stefano Colantuono.

Beniaminek Serie A, chociaż zaczął zmagania od zwycięstwa w pierwszej rundzie Pucharu Włoch, trudno powiedzieć, aby dobrze rozpoczął sezon. Zaraz potem przyszły bowiem aż cztery porażki z rzędu. Lepsze okazały się Bologna, AS Roma, Torino oraz Atalanta.

Przełamanie przyszło w piątej kolejce Serie A, gdy „Cavalucci Marini” zremisowali z Hellasem Verona 2:2. Potem pojawiło się nawet zwycięstwo z Genoa, ale w międzyczasie zespół przegrał z Sassuolo Calcio i Spezią Calcio.

Porażka w ostatnim spotkaniu była gwoździem do trumny dla Fabrizio Castoriego,. Szkoleniowiec, pod wodzą którego Salernitana wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, został zwolniony.

Miejsce 67-latka zajął Stefano Colantuono. Dla Włocha jest to powrót do klubu po blisko trzech latach przerwy. Jak przekazał Nicolò Schira, jego kontrakt obowiązuje do końca rozgrywek i zawiera opcję przedłużenia w przypadku uniknięcia spadku.

Blisko 58-letni trener prowadził drużynę od grudnia 2017 do grudnia 2018 roku. W tym czasie jego podopiecznym udało się wygrać 13 z 41 spotkań.

Aktualnie ekipa z Stadio Arechi zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.