Vincent Kompany w Bayernie Monachium? Zabawna reakcja Uliego Hoeneßa. „Nie, dziękuję, jesteśmy bardzo zadowoleni z De Ligta i Diera”

2024-05-20 21:31:39; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Vincent Kompany w Bayernie Monachium? Zabawna reakcja Uliego Hoeneßa. „Nie, dziękuję, jesteśmy bardzo zadowoleni z De Ligta i Diera” Fot. Fingerhut / Shutterstock.com

Uli Hoeneß, honorowy prezydent i członek zarządu Bayernu Monachium, zareagował w prześmiewczy sposób na plotki o zatrudnieniu Vincenta Kompany'ego na stanowisku trenera.

Przedstawiciele „Bawarczyków” nie zakontraktowali w dalszym ciągu nowego szkoleniowca po tym, jak ponieśli kilka fiask w rozmowach z potencjalnymi kandydatami i nie zdołali wycofać się z poprzednich ustaleń z Thomasem Tuchelem.

Zaistniały stan rzeczy sprzyja pojawianiu się coraz bardziej zaskakujących nazwisk przymierzanych do objęcia sterów nad ekipą z Allianz Areny. Wśród nich znalazł się między innymi Vincent Kompany, który właśnie spadł z Burnley z Premier League.

Dziennikarze z Niemiec wykorzystali momentalnie ten fakt do poproszenia Uliego Hoeneß, honorowego prezydenta i członka zarządu Bayernu Monachium, o udzielenie komentarza na ten temat. 72-latek pokusił się o zaskakującą i zarazem zabawną odpowiedź.

- Vincent Kompany? Wy, dziennikarze, co drugi dzień wyciągacie z nosa nowe nazwisko. Nie, dziękuję, jesteśmy bardzo zadowoleni z De Ligta i Diera - powiedziała legenda zespołu z Bundesligi.

Tym samym niewiele się wyjaśniło w tej kwestii. Choć trudno sobie wyobrazić, żeby „Bawarczycy” postrzegali obecnie poważnie kandydaturę Belga. Zwłaszcza, że samo Burnley, po spadku z Premier League, nie przejawia chęci do zakończenia z nim współpracy.