OFICJALNIE: Van Dijk żąda transferu!

rok temu OFICJALNIE: Van Dijk żąda transferu!
fot. Matt Watson | Southampton FC

Virgil van Dijk złożył na ręce włodarzy Southampton „transfer request”.

Holenderski obrońca od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem ekipy „Świętych”. Ostatnio pojawiało się sporo informacji na temat tego, że on sam jest zdecydowany na transfer do mocniejszego klubu. Teraz 26-latek miał złożyć oficjalną prośbę o udzielenie zgody na zmianę klubowych barw.


„Odkąd otrzymałem zawiadomienie o zamiarze nałożenie na mnie przez klub kary grzywny w wysokości dwóch tygodniowych pensji, poczułem, że nie mam innego wyjścia. (…) W ciągu sześciu ostatnich miesięcy odbyłem z przedstawicielami zarządu i trenerami wiele rozmów. Informowałem ich, że chcę opuścić klub w celu podjęcia nowego wyzwania. 

Jestem niezwykle ambitny i chcę osiągnąć jak najwięcej, by spełnić mój potencjał. Kariera zawodnicza jest naprawdę krótka. (…) Stanowisko klubu tymczasem mocno mnie sfrustrowało. Jestem rozczarowany tym, że zapytania innych klubów były konsekwentnie odrzucane.

Chciałbym podkreślić, że nigdy nie odmówiłem wyjścia na trening. Zostałem zapytany o swój punkt widzenia, po której to rozmowie menedżer powiedział mi, że chce zawodników w 100 procentach skoncentrowanych na Southampton i muszę oddalić się od pierwszego zespołu. Jako profesjonalistę dotknęły mnie sugestie, że to ja nie chciałem trenować.

Miałem nadzieje, że zachowam dobre relacje ze wszystkimi w klubie, a w szczególności z kibicami. Ostatnie wydarzenia nieco to jednak zmieniły. Podkreślam, że jestem niezwykle wdzięczny Southampton za szansę, jaką otrzymałem.

Nadszedł jednak czas na odejście. Cały czas mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron” - czytamy w oświadczeniu zawodnika, które pojawiło się w sieci.


Przypomnijmy, że Van Dijk znajduje się na celowniku m.in. Liverpoolu oraz Chelsea.  ŹRÓDŁO
Daily Mirror I BBC
TAGI: Virgil van Dijk Holandia Southampton FC Anglia Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.