OFICJALNIE: Klub z Chin zamierza zrezygnować z usług zagranicznych piłkarzy!

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Klub z Chin zamierza zrezygnować z usług zagranicznych piłkarzy!

Guangzhou Evergrande nie planuje w nadchodzących latach sprowadzać do swojego zespołu zagranicznych zawodników.

Wczoraj drużyna z Chinese Super League wystosowała specjalny komunikat, w którym zaprzeczyła wszystkim plotkom łączącym ich z transferem Pierre-Emericka Aubameyanga.

Dziś włodarze klubu postanowili pójść jeszcze dalej i poinformowali, że zamierzają skończyć ze sprowadzaniem zagranicznych piłkarzy do swojego zespołu.

„W ostatnich latach jesteśmy świadkami podnoszenia poziomu ligi krajowej i coraz większego zainteresowania rynkiem piłkarskim za sprawą pogłębionych reform w chińskim futbolu. Od 2017 roku nasz klub zdecydował dopasować do wprowadzonych zasad i postanowił nie wydawać olbrzymich sum na pozyskiwanie zagranicznych zawodników. Teraz zamierzamy stopniowo ograniczać ich liczbę w drużynie, ponieważ skupiamy się na szkoleniu młodzieży. Chcemy, aby wdrożony przez nas model doprowadził do utworzenia kadry zespołu złożonej z wyłącznie chińskich piłkarz do 2020 roku” - czytamy w oficjalnych komunikacie.

Guangzhou Evergrande od momentu wprowadzenia przez Chiński Związek Piłki Nożnej podatku transferowego wynoszącego 100% zaprzestało wydawania dużych sum na sprowadzanie nowych graczy.

Mistrz kraju świeci obecnie przykładem, ponieważ przez ostatni rok pozyskał na zasadzie wolnego transferu tylko dwóch obcokrajowców - Muriquiego z Brazylii (nie ma go już w zespole) oraz Kima Young-Gwona z Korei Południowej i przeprowadził jedną dużą gotówkową transakcję, sprowadzając Chenglina Zhanga z BJ Renhe za około dziesięć milionów euro.ŹRÓDŁO
Guangzhou Evergrande
TAGI: Oficjalnie Guangzhou Evergrande FC Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.