Juventus wkracza do akcji. Oferta za skrzydłowego!

11 miesięcy temu Juventus wkracza do akcji. Oferta za skrzydłowego!

Juventus złożył ofertę za Matteo Politano.

Końcówka okna transferowego we Włoszech może przynieść spore emocje. „Stara Dama” zazwyczaj nie wydaje zbyt dużo na transfery w styczniu i skupia się jedynie na uzupełnianiach składu, ale sytuacja kadrowa może ją zmusić do zmianę tego podejścia. Przed sobotnim meczem z Chievo dyrektor wykonawczy „Bianconerich” Giuseppe Marotta potwierdził zainteresowanie Matteo Politano, skrzydłowym Sassuolo.

- Zapytaliśmy Sassuolo o dostępność Politano, tak zapobiegawczo. Wątpliwości w sprawie stanu zdrowia Juana Cuadrado powinny się rozwiać w tym tygodniu. Nie zamierzam wpływać na decyzje Sassuolo, czy mają sprzedać ważnego gracza, czy nie. Doceniam jakość tego zawodnika, ale nie chcemy poświęcać wszystkiego dla Politano, ponieważ już teraz mamy ważnych graczy pełniących tę rolę - stwierdził ostrożnie Marotta w rozmowie z „Mediaset Premium”.

„La Gazzetta dello Sport” przekonują, że dalsza część wypowiedzi to jedynie zasłona dymna ze strony dyrektora. W dzisiejszym wydaniu dziennika możemy przeczytać, że mistrzowie Włoch są gotowi na większą inwestycję i przedstawili „Neroverdim” ofertę w wysokości 25 milionów euro. Co prawda sprawa urazu Cuadrado nie została jeszcze rozstrzygnięta, ale „Juve” nie zamierza marnować czasu.

Oznacza to, że ostatnie dni okna transferowego mogą przynieść zaciętą rywalizację pomiędzy Juventusem a Napoli. Politano miał ostatnio zakomunikować władzom swojego klubu, że chciałby odejść, a to właśnie neapolitańczycy byli do tej pory faworytem w walce o jego usługi. Zainteresowanie Juventusu diametralnie zmienia jednak sytuację.

Władze Juventusu utrzymują dobre stosunki z Sassuolo, więc liczą na to, że uda im się dopiąć swego. 24-latek trafił na Mapei Stadium w 2015 roku z Pescary. Do tej pory rozegrał ponad 90 spotkań, w których zanotował 17 goli i 13 asyst.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport | Mediaset Premium
TAGI: Matteo Politano Juventus FC SSC Napoli US Sassuolo Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.