Tolisso: W młodości byłem napastnikiem!

11 miesięcy temu Tolisso: W młodości byłem napastnikiem!

Pomocnik Bayernu Monachium Corentin Tolisso udzielił ciekawego wywiadu serwisowi UEFA.com. Przytaczamy najbardziej interesujące fragmenty.

Na początku 23-letni Francuz został zapytany o swój pierwszy sezon spędzony w barwach Bayernu: - Byłem bardzo szczęśliwy, że taki klub jak Bayern był zainteresowany moją osobą. Przyjechałem na testy medyczne prosto ze zgrupowania reprezentacji i od razu podpisałem kontrakt. Wszystko się udało bez zbędnych opóźnień. Trudno było mi opuścić Lyon, bowiem we Francji mam rodzinę i wielu przyjaciół, lecz nie żałuję swojej decyzji. Zawód piłkarza polega na tym, że musisz się przystosować do nowych sytuacji.

Tolisso rozpoczynał swoją piłkarską karierę jako.. środkowy napastnik. Tę kwestię również postanowił wyjaśnić: - Kiedy miałem jedenaście lat grywałem najczęściej jako wysunięty napastnik. Po przeprowadzce do Lyonu musiałem jednak zmienić swoją pozycję, ponieważ stwierdzono, że mimo posiadanej sporej szybkości, nie jestem wystarczająco silny na bycie „dziewiątką”. Z biegiem czasu zostałem cofnięty na pozycję środkowego pomocnika.

Reprezentant Francji opowiedział także o piłkarzach, których stawiał sobie za wzór do naśladowania: - Moim największym idolem był Sonny Anderson (brazylijski napastnik - przyp.red.), robił na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Po przekwalifikowaniu na pomocnika, zacząłem jednak dostrzegać najlepsze cechy u  Gerrarda, Lamparda, Xaviego, Iniesty czy Ballacka, oni byli w pewnym sensie moją inspiracją.

Na koniec Tolisso został spytany o to, co tak naprawdę kocha najbardziej w piłce nożnej: - Przede wszystkim poczucie satyfakcji po daniu z siebie wszystko na meczu. Uwielbiam także uczucie po strzeleniu gola. Kiedy trafiasz do siatki, kibice wiwatują na Twoją cześć, to naprawdę niesamowite przeżycie. Oprócz tego na boisku zawsze jestem sobą i po prostu kocham to co robię!

23-latek przeniósł się do Bayernu w lipcu ubiegłego roku za nieco ponad 40 milionów euro. W dotychczasowej kampanii zdołał rozegrać 29 spotkań, w których strzelił sześć bramek i zanotował pięć asyst.ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Corentin Tolisso Bayern Monachium Francja Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.