OFICJALNIE: Transfer Viery

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Transfer Viery
fot. Las Palmas

Jonathan Viera przenosi się z Las Palmas do Beijing Guoan.

Hiszpańskie media już od kilku dni zapowiadały transfer hiszpańskiego zawodnika, który najczęściej gra jako ofensywny pomocnik, ale może występować również na obu skrzydłach. Zgodnie z ich doniesieniami Chińczycy zaoferowali za niego 25-30 milionów euro (30 procent spłynie na konto Standardu Liège), co w praktyce oznacza, że razem ze stuprocentowym podatkiem od kwoty transferowej będą musieli wydać 50-60 milionów euro.

Las Palmas tego nie potwierdziło, ale poinformowało za to, iż zapewniło sobie również 30 procent zysku z potencjalnego następnego transferu Viery (choć - co ciekawe - to Hiszpanie będą mieli pierwszeństwo do jego ponownego pozyskania), a także bonusy uzależnione od sukcesów jego nowego zespołu w Chinese Super League i rozgrywkach międzynarodowych. 

Viera jest wychowankiem Las Palmas. Barwy jego pierwszej drużyny reprezentował w latach 2008-2012, a następnie wrócił do niego w 2015 roku. W międzyczasie przebywał w Valencii oraz wspomnianym Standardzie. Jeśli chodzi o trwający sezon, jednokrotny reprezentant Hiszpanii rozegrał w jego trakcie 23 mecze w LaLiga. Zdobył w nich cztery bramki i zaliczył trzy asysty. 

Zdaniem dziennikarzy z Półwyspu Iberyjskiego w Chinach Viera może liczyć na zarobki rzędu przynajmniej czterech milionów euro rocznie. 

28-latek nie jest pierwszym zawodnikiem, który w ostatnim czasie zamienił LaLiga na Chinese Super League. Niedawno z Villarrealu do Beijing Guoan przeniósł się Cédric Bakambu.ŹRÓDŁO
Las Palmas
TAGI: Oficjalnie Hiszpania Chiny UD Las Palmas Jonathan Viera Ramos Beijing Guoan
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.