OFICJALNIE: Nowy-stary trener Legii

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nowy-stary trener Legii
fot. FotoPyk

Dean Klafurić będzie dalej prowadził Legię Warszawa.

Działacze mistrza Polski potwierdzili to, o czym spekulowało się przez cały weekend. Klafurić będzie odpowiadał za wyniki Legii w sezonie 2018/2019. Chorwat podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku z opcją jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że 45-letni Klafurić przejął warszawską drużynę w połowie kwietnia, zostając następcą zwolnionego Romeo Jozaka. Wcześniej był jego asystentem. Od tamtej pory poprowadził legionistów do triumfu w Pucharze oraz mistrzostwa Polski.

- Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie - powiedział właściciel i prezes Legii, Dariusz Mioduski.

Warszawski klub poinformował jednocześnie, że do sztabu szkoleniowego Klafuricia w charakterze asystenta dołączy Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio prowadził HNK Gorica, z którym to zespołem awansował do chorwackiej ekstraklasy. Wcześniej pracował z juniorskimi ekipami Dinama Zagrzeb oraz przy reprezentacjach Chorwacji U-16 i U-17.ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Oficjalnie Legia Warszawa Trenerzy Polska Chorwacja Dean Klafurić Ivan Prelec
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.