L'Equipe: Lyon finalizuje rekordowy transfer!

6 miesięcy temu
L'Equipe: Lyon finalizuje rekordowy transfer!

Olympique Lyon jest coraz bliżej pobicia swojego rekordu transferowego.

„Les Gones” chcą wykorzystać ostatnie już niecałe dwa tygodnie okna, by wzmocnić swój zespół na tyle, by ten mógł być konkurencyjny zarówno na krajowym podwórku, jak i w europejskich pucharach. Prezydent Jean-Michel Aulas nie zamierza szczędzić grosza na ten cel i według „L'Equipe” jest już o krok od pobicia klubowego rekordu, jeśli chodzi na największy zakup.

W oko działaczom z Lyonu wpadł obrońca Benfiki, Rúben dos Santos Gato Alves Dias, znany po prostu jako Rúben Dias. 21-latek jest wychowankiem lizbończyków i od 2008 roku przedzierał się przez kolejne szczeble piłkarskiego rozwoju, by teraz móc występować w pierwszym składzie. Dobre występy oraz pierwsze powołania do reprezentacji Portugalii sprawiły, że gracz wzbudził zainteresowanie.

Lyon jest przekonany, że inwestycja w defensora jest warta poświęceń, dlatego jest gotów wyłożyć naprawdę spore pieniądze. Dokładna kwota przedstawiona w ofercie nie jest znana, ale ma się ona mieścić w przedziale 30-45 milionów euro.

Nawet jeśli gracz zostanie pozyskany za najniższą wartość, czyli 30 milionów, i tak Lyon pobije swój transferowy rekord. Ten jak na razie należy do Lisandro Lópeza, który trafił do klubu również z Portugalii, z FC Porto, za 24 miliony euro plus cztery miliony w formie bonusów. Transfer został sfinalizowany w 2009 roku.

„L'Equipe” twierdzi, że Olympique może być dobrej myśli, ale na decyzję lizbończyków musi jeszcze poczekać. „Orły” walczą w kwalifikacjach o awans do Ligi Mistrzów, dlatego ewentualną zgodę na transfer chcą wydać dopiero 29 sierpnia, czyli po rewanżowym starciu z PAOK-iem.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Rúben Dias Rúben dos Santos Gato Alves Dias Olympique Lyon Benfica Lizbona Portugalia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.