Czarne chmury wciąż nad Kurzawą. Trener rozczarowany postawą Polaka

7 miesięcy temu
Czarne chmury wciąż nad Kurzawą. Trener rozczarowany postawą Polaka
fot. FotoPyk

Szkoleniowiec Amiens, Christophe Pélissier, wypowiedział się na temat Rafała Kurzawy.

Siedmiokrotny reprezentant Polski trafił do francuskiego klubu latem, przenosząc się do niego z Górnika Zabrze. Król asyst Ekstraklasy w Ligue 1 gra jednak niewiele. Do tej pory zanotował siedem występów, spędzając na boisku raptem 200 minut. W tym czasie strzelił jednego gola (wrześniowe spotkanie z Lille).

We wtorek Amiens przegrało w lidze z AS Monaco 0:2, a Polaka nie było nawet w kadrze meczowej. Pélissier wypowiedział się na jego temat jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania.

- Co się z nim dzieje? Nic. Nie gra, to wszystko. Decyzja podyktowana jest wyłącznie względami sportowymi. Na jego pozycji mam graczy lepszych od niego.

- Rafał jest miłym chłopakiem. Nie mam z nim żadnego problemu. Na boisku jest za mało dynamiczny, a potrzebujemy szybkich zawodników. Ma świetną lewą nogę i technikę, ale musi zrozumieć, że we Francji gra się na większej intensywności i ważne jest wygrywanie pojedynków. Za każdym razem gdy go wystawiałem, pod tym względem mnie rozczarowywał. Szczególnie w meczu Puchar Ligi Francuskiej z Metz.

- On musi się zaaklimatyzować. Cały czas pracuje i nie skreślam go. Na razie prezentuje się jednak poniżej oczekiwań - przyznał trener Amiens.

Zespół z Pikardii zajmuje obecnie dziewiętnaste miejsce w tabeli Ligue 1.ŹRÓDŁO
Courrier-picard.fr
TAGI: Rafał Kurzawa Polska Francja Amiens SC Trenerzy Christophe Pélissier
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.