Szczegóły transferu Kownackiego. Finalizacja jest już bardzo blisko!

6 miesięcy temu
Szczegóły transferu Kownackiego. Finalizacja jest już bardzo blisko!
fot. FotoPyk

Dawid Kownacki w ciągu kilku najbliższych dni powinien opuścić szeregi Sampdorii.

Młodzieżowy reprezentant Polski już jakiś czas temu przyznał otwarcie, że może zdecydować się w trakcie zimowego okienka transferowego na zmianę otoczenia w poszukiwaniu częstszych występów.

Początkowo dużo pisało się o jego możliwym wypożyczeniu do jednego z włoskich zespołów walczących o utrzymanie. Ostatecznie napastnik zdecydował się obrać inny kierunek i wyraził poważne zainteresowanie propozycją przedstawioną mu przez Fortunę Düsseldorf, która prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z Sampdorią i jest bliska osiągnięcia pełnego porozumienia w kwestii pozyskania byłego gracza Lecha Poznań.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że 21-letni zawodnik przeniesie się do ekipy z Bundesligi na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu.

Kością niezgody w negocjacjach obu zespołów pozostają wciąż dwie kwestie. Pierwsza z nich odnosi się do kwoty tymczasowego nabycia praw do korzystania usług z młodzieżowego reprezentanta Polski. Drużyna z Genui oczekuje z tego tytułu 300 tysięcy euro od Fortuny. Z kolei klub z ESPRIT arena jest skłonny wyłożyć 200 tysięcy euro.

Z kolei druga sprawa dotyczy warunków ewentualnego transferu definitywnego Kownackiego do zespołu z Düsseldorfu. Obie strony ustaliły już, że kwota wykupu napastnika wyniesie 7,5 miliona euro. Sampdoria chce jednak, aby ekipa z Bundesligi musiała zostać zmuszona do skorzystania z tej możliwości po rozegraniu ustalonej liczby meczów.

Bacznie rozwojowi negocjacji przygląda się także VfB Stuttgart, ale obecnie niewiele na to wskazuje, aby „Die Schwaben” byli skłonni spełnić oczekiwania „Blucerchiati”.

Kownacki rozegrał czternaście spotkań w trwających rozgrywkach w barwach drużyny ze Stadio Luigi Ferraris, w których strzelił dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Dawid Kownacki UC Sampdoria Fortuna Düsseldorf VfB Stuttgart Polska Niemcy Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.