Szczegóły transferu Frankowskiego do MLS

6 miesięcy temu
Szczegóły transferu Frankowskiego do MLS
fot. FotoPyk

Przemysław Frankowski w ciągu kilku najbliższych dni powinien sfinalizować swoje przenosiny do Chicago Fire.

Czterokrotny reprezentant Polski już od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem szeregów klubu z Podlasia.

Wczoraj Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że klub z Białegostoku osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży 23-letniego zawodnika z Chicago Fire i piłkarz po dopełnieniu wszystkich formalności podpisze kontrakt z zespołem z Major Soccer League.

Równocześnie o względy piłkarza walczył Achmat Grozny, ale zainteresowania kontynuowaniem swojej kariery w Rosji nie wyraził Frankowski i ostatecznie po rozmowach z wysłannikami z amerykańskiej drużyny zdecydował się na opuszczenie Europy.

Gracz Jagiellonii Białystok nie będzie mógł liczyć na gigantyczne zarobki w Chicago Fire, ponieważ nie będzie należał do grona tzw. „designated player” (w jednej drużynie w MLS może być maksymalnie trzech takich zawodników), czyli najlepiej opłacanych piłkarzy w klubie, ale mimo to będzie mógł liczyć na roczne zarobki wynoszące około miliona dolarów.

Nieoficjalnie mówi się też, że ekipa z Major Soccer League wyrównała ofertę przedstawioną klubowi z Podlasia przez Achmat i w ten sposób wicemistrz Polski na sprzedaży swojego gracza zainkasuje 1,3 miliona euro oraz ewentualny procent od jego kolejnego transferu.

Wiele jednak na to wskazuje, że Jagiellonia będzie musiała podzielić się tą podstawową kwotą z Cezarym Kucharskim (były menedżer piłkarza) i Andrzejem Kucharem (były właściciel Lechii Gdańsk), którzy mieli sobie zagwarantować między 30 a 50% przy jego sprzedaży w sierpniu 2014 roku.

Od tego czasu czterokrotny reprezentant Polski rozegrał 155 spotkań w koszulce Jagiellonii i strzelił w nich 28 bramek oraz zanotował 15 asyst.

23-letni skrzydłowy będzie miał okazję występować w nowym klubie razem z Bastianem Schweinsteigerem (poprzednio Bayern Monachium czy Manchester United) i Nemanją Nikoliciem (poprzednio Legia Warszawa) oraz kontynuować polskie tradycje w Chicago Fire, w którym grali Tomasz Frankowski, Krzysztof Król, Jerzy Podbrożny, Roman Kosecki czy Piotr Nowak.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.