Syn Ronaldinho z pierwszą umową

3 miesiące temu
Syn Ronaldinho z pierwszą umową
fot. Joao Mendes [Instagram]

Syn Ronaldinho Gaúcho, João Mendes, podpisał swój pierwszy kontrakt z brazylijskim Cruzeiro EC.

14-letni napastnik zawarł z klubem Série A umowę, która zobowiązuje go do występów w zespole aż do dnia poprzedzającego dzień ukończenia 20. roku życia. Do tego czasu piłkarz będzie występował w młodzieżowych drużynach popularnych „Lisów”, od grupy U-14.

Swoją przygodę z Cruzeiro Mendes zaczął nieco wcześniej, bowiem od maja 2018 roku zawodnik trenował już z zespołem w ramach okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Wówczas miał być pilnie obserwowany przez działaczy „Raposy”, którzy dziś nie szczędzą pochwał na temat młodego napastnika.

- João jest graczem, który ma świetne warunki fizyczne, a przy tym również dobrą jakość techniczną. Piłkarz może grać zarówno w polu, jak i jako drugi napastnik, gdzie gra najczęściej. Jest takim zawodnikiem, który nawet mimo tego, że jest wysoki, potrafi rozwinąć dobrą prędkość połączoną z dokładnym wykończeniem. – analizował grę Brazylijczyka dyrektor bazy treningowej Cruzeiro - Amarildo Ribeiro.

Na temat swojego nowego kontraktu wypowiedział się również sam piłkarz, dla którego podpisanie umowy z brazylijskim zespołem to ogromna satysfakcja i wielki krok w karierze. 

- Cruzeiro to zespół, który otworzył mi drzwi. Darzę go wielką sympatią. Na treningach czuję się bardzo dobrze, oni świetnie prowadzą młodych zawodników. To największy klub w Brazylii, dlatego cudownie jest w nim występować. To dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. Chciałem po prostu bardzo podziękować zarządowi za udzielone mi zaufanie. Dziękuję także za możliwość grania z wami każdego dnia! – wzruszał się uszczęśliwiony Mendes.


ŹRÓDŁO
O Globo
TAGI: Ronaldinho João Mendes Brazylia Cruzeiro EC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.