Piłkarz Interu Mediolan zaoferowany 16-krotnemu mistrzowi kraju

2024-05-07 23:29:39; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Piłkarz Interu Mediolan zaoferowany 16-krotnemu mistrzowi kraju Fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Ertan Süzgün

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Stefan de Vrij zakończy długą, okraszoną wieloma sukcesami przygodę w Interze Mediolan. Ostatnio został zaoferowany Beşiktaşowi – poinformował Ertan Süzgün.

Władze stambulskiego klubu otrzymali wszystkie niezbędne informacje do przeprowadzenia transakcji. 32-latkowi został już tylko rok ważnego kontraktu, więc „Nerazzurri” nie omieszkają skorzystać z okazji na zainkasowanie symbolicznej kwoty z tytułu sprzedaży doświadczonego zawodnika.

„Czarne Orły” potrzebują się znacznie wzmocnić w najbliższe lato, aby powrócić do rywalizacji o mistrzostwo i dorównać derbowym rywalom: Galatasaray oraz Fenerbahçe. Ten sezon okazał się dla nich katastrofą, której nie potrafił zapobiec nawet były selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Niewykluczone, że 16-krotny zdobywca tytułu z Süper Lig otworzy się na zaawansowane negocjacje i podejmie próbę zatrudnienia 62-krotnego reprezentanta Holandii za dogodne pieniądze.

Stefan de Vrij napisał na Giuseppe Meazza przepiękną historię w swojej karierze. Po transferze z Lazio w połowie 2018 roku sięgnął z mediolańczykami po siedem trofeów, w tym dwa mistrzostwa Italii i tyle samo Pucharów Włoch.

Pod wodzą Simone Inzaghiego uchodził nadal za pierwszoplanową postać, w szczególności w Lidze Mistrzów. W aktualnych zmaganiach zaliczył na wszystkich frontach 32 meldunki na murawie. Dołożył jedną bramkę.

Łącznie przez cały pobyt w Interze wychodził na boisko w 235 spotkaniach.