Trippier i Aurier na sprzedaż. Tottenham szykuje następcę z Ligue 1!

2 tygodnie temu
Trippier i Aurier na sprzedaż. Tottenham szykuje następcę z Ligue 1!

Według najnowszych wieści Tottenham Hotspur planuje sprzedaż Kierana Trippiera i Serge’a Auriera. Mając to na uwadze, na celowniku „Kogutów” znalazł się Hiroki Sakai z Olympique’u Marsylia.

Po przegranym finale Ligi Mistrzów Mauricio Pochettino najprawdopodobniej zostanie na ławce trenerskiej Tottenhamu Hotspur. Argentyńczyk chce stworzyć nowy projekt, który pozwoli mu na nowo uwierzyć w możliwość zatriumfowania w londyńskim zespole. Do tego potrzebna jest jednak gruntowna przebudowa składu. 

Na ten moment pewniakiem do opuszczenia „Kogutów” jest Victor Wanyama. Niepewny jest również los Erica Diera, który znalazł się na celowniku Manchesteru United, a także Christiana Eriksena. To jednak nie jedyni piłkarze, którzy mogą być częścią rewolucji kadrowej. W jednym rzędzie z nimi stacja Sky Sports stawia Serge’a Auriera oraz Kierana Trippiera. Obaj nie do końca spełniają oczekiwania i tym samym władze Tottenhamu Hotspur zamierzają przeanalizować otrzymane oferty.

W międzyczasie trwają poszukiwania nowego defensora, który wzmocniłby prawą stronę bloku obronnego. Mauricio Pochettino preferuje graczy do 23. roku życia. Pomimo tego na jego celowniku znalazł się Hiroki Sakai. 29-letni Japończyk od trzech sezonów gra w Olympique’u Marsylia i może pochwalić bogatym doświadczeniem na poziomie międzynarodowym. Ma on na swoim koncie 56 występów w seniorskiej reprezentacji i niewykluczone, że pod koniec okna transferowego „Koguty” ostatecznie zdecydują się na jego angaż. Wśród wielu atutów byłego zawodnika Hannoveru wyróżnić można wszechstronność, bowiem poza nominalną pozycją może on także występować po przeciwległej stronie boiska.

Jego liczby z sezonu 2018/2019 prezentują się następująco: 32 mecze, gol i pięć kluczowych podań. Umowa z marsylczykami wygasa 30 czerwca 2021 roku. | AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.