Boca nie chce płacić za Téveza. Ma inną propozycję!

4 lata temu
Boca nie chce płacić za Téveza. Ma inną propozycję!
fot. uefa.com

Prezydent Boca Juniors twierdzi, że transfer Carlosa Téveza nie będzie kosztować jego klubu ani grosza.

Zdaniem Daniela Angelicego kwota transakcji zostanie pokryta poprzez transfery młodych zawodników do Turynu.

- Niedawno usłyszałem, że transfer Téveza będzie kosztować Boca pięć milionów euro. Chcę to sprostować, nie zapłacimy za Carlosa ani grosza. Cała kwota zostanie pokryta przez włączenie do transakcji kilku naszych zawodników. Juventus otrzyma też obietnicę pozyskania obiecujących juniorów - powiedział. 

Pierwotnie zakładano, że Argentyńczycy zapłacą za 31-latka nawet siedem milionów euro, a także na rok wypożyczą "Bianconerim" Guido Vadalę. Co więcej, triumfatorzy Serie A mieli uzyskać opcję pierwszeństwa przy transferach Franco Cristaldo oraz Cristiana Pavóna - dwóch nastolatków z  "Los Xeneizes". Obecnie wszystko wskazuje jednak na to, że do tej trójki dołączy jeszcze kilku innych graczy z klubu.

Tevez trafił do Boca w 1997 roku. Po siedmiu latach przeniósł się do brazylijskiego Cortinthians, które następnie opuścił na rzecz angielskiego West Ham United. Później przyszło mu jeszcze zagrać w obu klubach z Manchesteru, a ostatecznie wylądował w Juventusie. Tam wrócił do swojej najwyższej dyspozycji, strzelając kolejno 19 i 20 bramek w swoim pierwszym i drugim sezonie Serie A. Jego pobyt w Turynie został okraszony dwoma mistrzostwami Włoch i jednym zwycięstwem w krajowym pucharze.

Oficjalna prezentacja starego-nowego zawodnika Boca odbędzie się szóstego lub siódmego lipca.


ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Carlos Alberto Tévez Juventus FC Włochy Boca Juniors Buenos Aires Argentyna
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.