0-9. Koszmarny występ drużyny Kosty Runjaicia

2024-07-24 21:13:55; Aktualizacja: 15 minut temu
0-9. Koszmarny występ drużyny Kosty Runjaicia Fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Udinese Calcio do nowego sezonu przygotowuje się pod okiem trenera Kosty Runjaicia. Drużyna byłego trenera Legii Warszawa rozegrała w środę sparing z Nadi Szabab Al-Ahli i co zaskakujące przegrała ten mecz w fatalnym stylu wynikiem 0-9.

Kosta Runjaić w lipcu 2022 roku został trenerem Legii Warszawa, w której przebywał przez następne dwa lata. W kwietniu tego roku obie strony zakończyły dotychczasową współpracę, a na jego miejsce zatrudniony został Gonçalo Feio.

Niemiec nie chciał jednak robić sobie dłuższej przerwy, dlatego też latem zastanawiał się nad wyborem nowego klubu. Ostatecznie jego wybór padł na włoskie Udinese Calcio, które na co dzień występuje w Serie A. Taki kierunek okazał się dla niego na tyle atrakcyjny, że finalnie postanowił spróbować swoich sił za sterami tego całkiem wymagającego projektu.

Ekipa ze Stadio Friuli wciąż finalizuje letnie wzmocnienia i w międzyczasie przygotowuje się do sezonu ciężko trenując oraz rozgrywając sparingi. W środę rozegrany został kontrolny mecz Udinese przeciwko drużynie Nadi Szabab Al-Ahli pochodzącej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przedstawiciel włoskiej Serie A był naturalnie faworytem, choć jak wiadomo, tego typu mecze rządzą się swoimi prawami. Nie inaczej było w tym przypadku, ponieważ końcowy rezultat zadziwił nie jednego kibica.

Drużyna prowadzona przez trenera Runjaicia już po pierwszej odsłonie przegrywała 0-6, co było oczywiście sporym zaskoczeniem. Można było domniemywać, że po przerwie Udinese zanotuje jakieś trafienia, lecz nic bardziej mylnego. Klub z Dubaju nie dał sobie wpakować ani jednej bramki, a na dodatek dołożył kolejne trzy.

Końcowy wynik? Bolesna porażka Udinese 0-9. Oczywiście był to tylko sparing, lecz i tak gra piętnastej siły minionego sezonu włoskiej ekstraklasy, pozostawiała tego dnia wiele do życzenia. W następnym meczu kontrolnym zmierzy się ona z 1. FC Köln, a spotkanie to odbędzie się 27 lipca.