10 największych sprzedaży w historii RB Lipsk

10 największych sprzedaży w historii RB Lipsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfermarkt.de

RB Lipsk zarobił za sprawą przedwczesnego zakończenia współpracy z Timo Wernerem olbrzymie dla siebie pieniądze, które zostaną najprawdopodobniej przeznaczone na dokonanie wzmocnień zespołu przed startem nowego sezonu.

Reprezentant Niemiec był przez bardzo długi czas łączony z opuszczeniem szeregów popularnych „Byków” na rzecz kontynuowania kariery w Liverpoolu.

Ostatecznie władze „The Reds” postanowiły wycofać się z możliwości zakontraktowania napastnika ze względu na skutki wywołane przez pandemię koronawirusa.

Z takiego rozwoju wypadków skrzętnie skorzystała Chelsea, która w ekspresowym tempie namówiła piłkarza do przeprowadzki na Stamford Bridge i wyłożyła na jego sprowadzenie aż 53 miliony euro.

Taka suma robi wrażenie w niemieckiej drużynie powstałej w 2009 roku, ponieważ w całej swojej historii większą sumę zainkasowała tylko z tytułu odejścia Naby'ego Keïty do Liverpool - 60 milionów euro.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że obaj zawodnicy są absolutnymi liderami pod względem sprzedaży w zespole „Byków”, który do tej pory wytransferował w sumie tylko siedmiu zawodników za kwotę wynoszącą lub przekraczającą 10 milionów euro.

W najbliższym czasie ulegnie zapewne to zmianie, dlatego po raz ostatni na podanej niżej liście możemy widzieć Jeana-Kévina Augustina, który nie tak dawno zaliczył nieudany epizod na zasadzie wypożyczenia w AS Monaco oraz Joshuę Kimmicha, który jako obiecujący 20-latek przeniósł się za zaledwie 1,5 miliona euro do Stuttgartu, który wcześniej sprzedał go Lipskowi za pół miliopna euro.

Największe sprzedaże w historii RB Lipsk:

1. Naby Keïta -> do Liverpoolu za 60 milionów euro [2018],
2. Timo Werner -> do Chelsea za 53 miliony euro [2020],
3. Matheus Cunha -> do Herthy za 18 milionów euro [2020],
4. Oliver Burke -> do West Bromwich Albion za 15,2 miliona euro [2017],
5. Bruma -> do PSV Eindhoven za 15 milionów euro [2019]
6. Diego Demme -> do Napoli za 12 milionów euro [2020]
7. Bernardo -> do Brighton za 10 milionów euro [2018]
8. Davie Selke -> do Herthy za 8 milionów euro [2017]
9. Jean-Kévin Augustin -> wyp. do AS Monaco za 4 miliony euro [2019]
10. Joshua Kimmich -> do VfB Stuttgart za 1,5 miliona euro [2015]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy