100 milionów funtów za Mbappé

2017-04-25 12:30:24; Aktualizacja: 7 lat temu
100 milionów funtów za Mbappé Fot. Transfery.info

Manchester City nie zamierza oszczędzać w letnim oknie i planuje złożenie lukratywnej oferty za Kyliana Mbappé.

Priorytetem Pepa Guardioli na najbliższy okres wzmocnień jest przebudowanie i odmłodzenie defensywy, co nie oznacza jednak, że Hiszpan zapomni o innych formacjach. Według „Goal.com” klub z Etihad Stadium stanie do walki o genialnego 18-latka, nie chcąc przegapić okazji do jego pozyskania.

Gwiazdor Monaco znajduje się na liście życzeń wszystkich najsilniejszych i najbogatszych drużyn w Europie. Lider Ligue 1 już otrzymał za niego kilka zapytań, ale wszystkie póki co odrzucał. Swoją propozycję niebawem mają wystosować Anglicy. Ma ona opiewać na rekordowe 100 milionów funtów.

Co ciekawe, „Obywatele” nie po raz pierwszy zgłoszą się po Mbappé. W sierpniu 2016 roku, gdy napastnik uchodził jedynie za gracza z ogromnym potencjałem, oferowali za niego 35 milionów funtów. Różnica między kwotami jest zatem ogromna i potwierdza skalę dokonań zawodnika w ciągu ostatnich miesięcy.

W kontrakcie „nowego Thierry'ego Henry'ego” z Monaco znajduje się klauzula odstępnego, ale jej wysokość pozostaje póki co niewiadomą.