100 milionów za zawodnika RB Lipsk? Wielka klauzula!

100 milionów za zawodnika RB Lipsk? Wielka klauzula!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Der Spiegel I Bild " L'Equipe

Jak podaje „Der Spiegel”, kluby zainteresowane pozyskaniem Dayota Upamecano z RB Lipsk będą musiały liczyć się z gigantycznym wydatkiem.

Francuski obrońca przeniósł się do zespołu wicemistrza Niemiec na początku roku z Red Bull Salsburg. Transakcja między powiązanymi ze sobą klubami zamknęła się w 10 milionach euro. Wszystko wskazuje na to, że jeśli działacze z Lipska mają zgodzić się na jego odejście z klubu w przyszłości, będą oczekiwali od nabywcy dziesięciokrotnie wyższej kwoty.


Zdaniem niemieckich dziennikarzy, już od przyszłego lata w umowie Upamecano będzie widniała klauzula odstępnego w wysokości właśnie 100 milionów euro. Jak czytamy, kwotę tę może nieco zmniejszyć tylko brak kwalifikacji do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.


Odkąd młodzieżowy reprezentant Francji trafił do Lipska, rozegrał w Niemczech 18 oficjalnych spotkań. W tym sezonie zanotował na razie cztery występy w Bundeslidze i po jednym w Pucharze Niemiec oraz Lidze Mistrzów.


Ciężko wyobrazić, by ktoś w najbliższym czasie brał pod uwagę wydanie na Upamecano aż 100 milionów. Działacze z Lipska, znając możliwości swojego zawodnika, chcą jednak zabezpieczyć się na przyszłość. Dodajmy, że umowa 18-letniego defensora z niemieckim klubem jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy