2021-10-04 20:50:11; Aktualizacja: 2 lata temu
17-letni Gabriel Slonina zbiera doskonałe recenzje. Obronił rzut karny w ostatniej kolejce MLS [WIDEO] Fot. TV
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Amerykanin o polskich korzeniach, Gabriel Slonina, jest w tej chwili podstawowym bramkarzem Chicago Fire. 17-latek ma za sobą obroniony rzut karny.

W ostatnim czasie Raphaël Wicky postanowił dokonać zmiany na pozycji golkipera. Doświadczony Bobby Shuttleworth powędrował na ławkę rezerwowych, a zastąpił go o połowę młodszy zawodnik o polsko brzmiącym nazwisku.

Gabriel Slonina zagrał w czterech spotkaniach z rzędu i w tym czasie zachował dwa czyste konta, odpowiednio z Nashville SC (0:0) oraz New York City FC (2:0).

Kiedy doszło do roszady w roli szkoleniowca, a miejsce Wicky’ego zajął Frank Klopas, Amerykanin o polskich korzeniach utrzymał miejsce w jedenastce.

Chicago Fire w niedzielę mierzyło się z Toronto FC i choć przegrało 1:3, to wielce perspektywiczny bramkarz pokazał się z dobrej strony. W 36 minucie wybronił rzut karny wykonywany przez Yefersona Soteldo.

Slonina do tej pory reprezentował Stany Zjednoczone w kategoriach wiekowych U-15, U-16 i U-17. Decyzję o wyborze seniorskiej kadry ma jeszcze zatem przed sobą, a jednocześnie nie można wykluczyć, że na pewnym etapie zgłosi się po niego Polski Związek Piłki Nożnej.

Slonina jak dotąd rozegrał dla Fire sześć spotkań i nie dał się pokonać w połowie z nich.