19-letni Habib Diarra imponuje w Ligue 1. Transfer do uczestnika Ligi Mistrzów kwestią czasu?!
2023-11-16 09:05:43; Aktualizacja: 2 lata temu
Wszechstronny pomocnik RC Strasbourg Habib Diarra zyskuje coraz większe uznanie. W styczniu o transfer tego zawodnika mają ubiegać się co najmniej trzy europejskie ekipy – czytamy w „Foot Mercato”.
Nazwisko nastolatka już nie raz obiło się o uszy za pośrednictwem mediów. O sylwetce młodzieżowego reprezentanta Francji zrobiło się głośno po fantastycznej końcówce sezonu w jego wykonaniu.
To między innymi dzięki trzem strzelonym golom i dwóm zaliczonym asystom RC Strasbourg zapewniło sobie bezpieczny byt w najwyższej klasie rozgrywek w aktualnej kampanii.
Być może do sprzedaży Diarry doszłoby już latem, ale w związku ze zmianą właściciela i wejściem do gry konsorcjum BlueCo, kierowanego przez właściciela Chelsea Todda Boehly'ego, sam postanowił zmienić zdanie i pozostać w drużynie na kolejne miesiące.Popularne
Ambicje piłkarza wciąż mogą jednak przerastać atrakcyjny projekt sporządzony na Stade de la Meinau. Według wspomnianego portalu o gracza urodzonego w Senegalu ubiegają się firmy z wyższych sfer – Borussia Dortmund i RC Lens.
Przewija się także aktywność Nottingham Forest.
Wstępny plan zakłada, że Diarra dokończy sezon u obecnego pracodawcy, z którym związany jest kontraktem do końca czerwca 2027 roku, ale po wpłynięciu „oferty nie do odrzucenia” stanie się on nieaktualny.
Zawodnik potrafiący grać jako defensywny i ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy po obu szerokościach boiska w aktualnych zmaganiach zanotował trafienie plus asystę w dziewięciu meczach.










![Jamie Vardy wciąż to ma! Dublet Anglika w starciu z drużyną Łukasza Skorupskiego [WIDEO]](img/photos/113201/170x113/vardy.jpg)







![Jamie Vardy wciąż to ma! Dublet Anglika w starciu z drużyną Łukasza Skorupskiego [WIDEO]](img/photos/113201/90x60/vardy.jpg)








![Tak wykończył akcję najdroższy piłkarz w historii Ekstraklasy [WIDEO]. Legia Warszawa nadal bez przełamania](img/photos/113200/170x113/rajovic.jpg)




