34-latek zabrał głos w sprawie oferty z Legii Warszawa

2025-09-05 11:44:36; Aktualizacja: 9 godzin temu
34-latek zabrał głos w sprawie oferty z Legii Warszawa Fot. Thomas Persson / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Expressen

Na początku tygodnia „Sportbladet” poinformował, że Legia Warszawa złożyła ofertę za Nahira Besarę z Hammarby. Propozycja spotkała się jednak z odmową. Teraz wypowiedzi na ten temat udzielił sam zainteresowany.

- Coś było… Nie chcę mówić, z którego klubu, ale jakieś zainteresowanie się pojawiło. „Micke” (Mikael Hjelmberg, dyrektor sportowy - red.) nawet nie pozwolił, żeby ta oferta do mnie dotarła - przyznał doświadczony snajper w rozmowie z „Expressen”.

Kapitan Hammarby dał jednocześnie do zrozumienia, że na ten moment transferu do innego zespołu nie wchodzi w grę. 

- Nie. „Micke” od razu powiedział: „To niemożliwe!”. Wydaje mi się, że nawet nie chciał słuchać, co oni mieli do zaoferowania. Cały czas jestem w pełni skupiony na Hammarby. Jeśli jesteś kapitanem drużyny, nie możesz zajmować się innymi sprawami, tylko tym, żeby zespół się rozwijał i wygrywał mecze. To jest dla mnie priorytet. Wiem też, że jestem tu bardzo doceniany - przez klub, kibiców… no i samego „Micke” też - dodał.

- [...] To najlepsze miejsce, w jakim mogę być. Oczywiście, mogę teraz mówić jedno, a klub może mieć swoje spojrzenie. Zobaczymy, kiedy przyjdzie czas… To w końcu oni muszą wyjść z propozycją nowego kontraktu. To nie działa tak, że pójdę i powiem: „Dajcie mi to i to”. Tak to nie funkcjonuje - stwierdził.

Besara po raz drugi dołączył do Hammarby w lutym 2022 roku z Örebro SK. Wcześniej bronił jego barw w latach 2013-2015. Łącznie na swoim koncie ma 68 goli i 43 asysty w 211 występach dla „Bajen”.

Jego kontrakt wygasa z końcem bieżącego roku, dlatego też w praktyce napastnik może z wyprzedzeniem negocjować wolny transfer, do którego dojdzie w trakcie najbliższego zimowego okienka.