49-latek zdobył bramkę w zawodowej lidze! [WIDEO]

49-latek zdobył bramkę w zawodowej lidze! [WIDEO] fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: YouTube

49-latni Kazuyoshi Miura zdobył bramkę w meczu J2 League.

Yokohama FC przegrywała w drugiej połowie meczu z Cerezo Osaka już 2:0, lecz w ostatnim kwadransie gry udało jej się odrobić straty i wygrać spotkanie 3:2. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że pierwszego gola dla "Fulie" zdobył 49-latek.

Trener z drużyny z Jokohamy po utracie drugiej bramki zdecydował się na zmiany. W 69 minucie na boisku pojawił się Kazuyoshi Miura, a zastąpił on... 36-letniego Tetsuyę Ōkubo. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już w 75 minucie "Kazu" wykonał drybling na lewym skrzydle i podjął próbę przelobowanie obrońców rywali. Podanie do partnera z drużyny zostało przecięte przez defensora, ale piłka ponownie trafiła do Miury, który będąc w polu karnym uderzył na dalszy słupek i pokonał bramkarza.

Co ciekawe, Miura jest starszy od klubu, w którym występuje, ponieważ Yokohama FC została założona dopiero w 1999 roku. Japończyk zaczynał swoją karierę w 1986 roku w Santosie i spędził sporą jej część właśnie w brazylijskich klubach. Na swoim koncie ma także występy w kilku japońskich drużynach, a także w Dinamie Zagrzeb, Sydney FC oraz Genoi, gdzie stał się pierwszym Japończykiem występującym w Serie A.

Napastnik w Yokohama FC występuje od 2005 roku i rozegrał ponad 230 spotkań.