50 klubów chce przygotowywać się do kolejnego sezonu w Polsce

50 klubów chce przygotowywać się do kolejnego sezonu w Polsce
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak ujawnił Pavlos Antoniou, organizator pobytu zagranicznych ekip w Polsce, latem nad Wisłę ma przybyć około 50 klubów z całego świata, informuje "Przegląd Sportowy".

Polska w ostatnich latach zbiera znakomite recenzje jako idealne miejsce na letni obóz przygotowawczy do sezonu. Tylko w 2019 roku nasz kraj odwiedziło 35 zespołów, a wśród nich Olympiakos czy Beitar Jerozolima. W efekcie byliśmy świadkami sparingu Greków z Pogonią Szczecin oraz Jagiellonią Białystok.

W tym roku nad Wisłą możemy spodziewać się aż 50 klubów, co oczywiście należy uznać za ogromny sukces wizerunkowy. Obcokrajowcy szczególnie chwalą u nas poziom kompleksów sportowych, ale i przystępne ceny.

Z tego powodu swój przyjazd potwierdziły już AEK Ateny, Omonia Nikozja, AEK Larnaka, Hapoel Beer Szewa czy ekipy z Rumunii. Co więcej, możemy się także spodziewać przylotu drużyn z zaplecza Serie A czy nieco bardziej egzotycznych Indii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla wielu z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce.

– W sumie około pięćdziesięciu drużyn chce przygotowywać się latem w waszym kraju – ujawnił Pavlos Antoniou, szef La Bella Tours.

Firma Cypryjczyka od ponad dziesięciu lat zajmuje się organizacją pobytu zagranicznych ekip nad Wisłą i choć w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa przygotowania siłą rzeczy będą opóźnione, pierwszych gości wyczekuje się już 25 lipca.

– Niestety na razie musimy poczekać na to, kiedy zostanie wznowiony regularny ruch lotniczy oraz ustalony terminarz rozgrywek ligowych i europejskich pucharów na nowy sezon – poinformował.

Jak podkreślono, piłkarze zamieszkają w ośrodkach zlokalizowanych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Katowicach czy Gniewinie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy