50 klubów chce przygotowywać się do kolejnego sezonu w Polsce

50 klubów chce przygotowywać się do kolejnego sezonu w Polsce
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak ujawnił Pavlos Antoniou, organizator pobytu zagranicznych ekip w Polsce, latem nad Wisłę ma przybyć około 50 klubów z całego świata, informuje "Przegląd Sportowy".

Polska w ostatnich latach zbiera znakomite recenzje jako idealne miejsce na letni obóz przygotowawczy do sezonu. Tylko w 2019 roku nasz kraj odwiedziło 35 zespołów, a wśród nich Olympiakos czy Beitar Jerozolima. W efekcie byliśmy świadkami sparingu Greków z Pogonią Szczecin oraz Jagiellonią Białystok.

W tym roku nad Wisłą możemy spodziewać się aż 50 klubów, co oczywiście należy uznać za ogromny sukces wizerunkowy. Obcokrajowcy szczególnie chwalą u nas poziom kompleksów sportowych, ale i przystępne ceny.

Z tego powodu swój przyjazd potwierdziły już AEK Ateny, Omonia Nikozja, AEK Larnaka, Hapoel Beer Szewa czy ekipy z Rumunii. Co więcej, możemy się także spodziewać przylotu drużyn z zaplecza Serie A czy nieco bardziej egzotycznych Indii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla wielu z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce.

– W sumie około pięćdziesięciu drużyn chce przygotowywać się latem w waszym kraju – ujawnił Pavlos Antoniou, szef La Bella Tours.

Firma Cypryjczyka od ponad dziesięciu lat zajmuje się organizacją pobytu zagranicznych ekip nad Wisłą i choć w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa przygotowania siłą rzeczy będą opóźnione, pierwszych gości wyczekuje się już 25 lipca.

– Niestety na razie musimy poczekać na to, kiedy zostanie wznowiony regularny ruch lotniczy oraz ustalony terminarz rozgrywek ligowych i europejskich pucharów na nowy sezon – poinformował.

Jak podkreślono, piłkarze zamieszkają w ośrodkach zlokalizowanych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Katowicach czy Gniewinie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy