2020-09-23 14:59:04; Aktualizacja: 3 lata temu
53-letni Miura wystąpił w japońskiej ekstraklasie po prawie 13 latach przerwy i ustanowił nowy rekord Fot. Yokohama FC | J League
Paweł Machitko
Paweł Machitko Źródło: J1 League | Transfery.info | Japan Times

Napastnik Yokohama FC Kazuyoshi Miura nie myśli o zakończeniu kariery. Weteran japońskich boisk właśnie ustanowił rekord J1 League jako najstarszy piłkarz w historii rozgrywek w wieku 53 lat, sześciu miesięcy i 28 dni.

Co więcej, Miura wrócił na poziom japońskiej ekstraklasy po blisko 13 latach przerwy. Poprzedni mecz rozegrał bowiem w 2007 roku - 1 grudnia, również w barwach Yokohamy, wystąpił w meczu przeciwko Urawa Reds. 1 września tego samego roku strzelił ostatnią bramkę na najwyższym szczeblu, a rywalem wówczas było Sanfrecce Hiroszima.

Dotychczas najstarszym piłkarzem w historii japońskiej ligi był Masashi Nakayama - w 2012 roku wyszedł na murawę w wieku 45 lat, dwóch miesięcy i jednego dnia.

Miura przebywał w środę na boisku przez 56 minut, kiedy został zmieniony przez młodszego o... 34 lata Kokiego Saito. Yokohama ostatecznie przegrała z Kawasaki Frontale w stosunku 2-3.

Miura nie jest jedynym znanym weteranem grającym obecnie w Japonii. Podczas środowej kolejki J1 League asystą popisał się Shunsuke Nakamura. 42-latek w Europie sporą popularność zdobył występami w latach 2005-2009 w barwach Celticu.