8 bramek, 10 asyst! FC Barcelona chce nowego skrzydłowego

2024-05-10 18:35:14; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
8 bramek, 10 asyst! FC Barcelona chce nowego skrzydłowego Fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona szuka wzmocnień pod kątem letniego okna, a na celownik przedstawiciela LaLigi trafił Eduardo Gabriel Aquino Cossa, czyli Pepê - donosi „Mundo Deportivo”. Brazylijczyk na co dzień występuje w FC Porto.

FC Barcelona wie, że latem ponownie będzie miała ograniczone możliwości finansowe. Mimo to działacze drużyny ze stolicy Katalonii muszą stanąć na wysokości zadania, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia.

Wydaje się, że na ten moment główny cel to przede wszystkim nowy defensywny pomocnik, choć potrzeby są też inne, jak na przykład skrzydłowy. To kłopot, który ciągnie się jeszcze poprzedniego lata.

O ile zimą nie było środków na realizację tego zamiaru, o tyle być może latem uda się wysupłać odpowiednią kwotę. Do tej pory w tym kontekście padały przede wszystkim nazwiska Nico Williamsa czy Daniego Olmo. Teraz do tej grupy można dorzucić również Pepê - donosi „Mundo Deportivo”.

Ten 27-latek w lipcu 2021 roku przeniósł się z Grêmio do FC Porto za nieco ponad 15 milionów euro.

Obecny sezon jest szczególnie udany w jego wykonaniu. Może bowiem pochwalić się już ośmioma asystami oraz dziesięcioma bramkami w 47 spotkaniach. To kusi potencjalnych nabywców - w tym FC Barcelonę.

Nieoficjalnie mówi się, że jego wartość wynosi 25 milionów euro, choć zdaniem Pablo Burrueco Porto może oczekiwać za swojego asa pomiędzy 20 a 35 milionów euro.

Duży atut Brazylijczyka to fakt, że może grać na wielu pozycjach, bo w razie potrzeby wystąpi też na prawej obronie czy jako ofensywny pomocnik.

Umowa wiąże go z obecną ekipą do 30 czerwca 2027 roku.