A Bola: Manchester City ma plan na stargowanie ceny João Félixa

A Bola: Manchester City ma plan na stargowanie ceny João Félixa fot. Benfica
Karol Brandt
Źródło: A Bola

João Félix to jedno z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. O podpis 19-latka walczy m.in. Manchester City. Anglicy opracowali nawet plan jego sprowadzenia na Etihad Stadium.

Forma skrzydłowego Benfiki eksplodowała w jego premierowym sezonie na seniorskim szczeblu. Gracz, który ma już za sobą pierwsze powołania do dorosłej reprezentacji Portugalii, wystąpił w 41 meczach i zdobył aż 18 goli. Jakby tego było mało, zanotował on także 11 asyst.

Nic więc dziwnego, że biją się o niego największe kluby Starego Kontynentu. Na liście tej są m.in. Real Madryt, Juventus czy Manchester City. Ta ostatnia ekipa w ostatnim czasie zintensyfikowała swoje działania mające na celu transfer 19-latka. 

Według „A Boli” opracowany specjalny plan, który ma sprawić, że władze Benfiki wyrażą zgodę na transfer bez potrzeby płacenia kwoty zapisanej w umowie, tj. 120 milionów euro. Mianowicie, Anglicy chcą włączyć do całej operacji kilku swoich zawodników. Do tego celu mogą zostać wykorzystani gracze, którzy obecnie przebywają na wypożyczeniu, w tym m.in. Douglas Luiz.

Na razie „Orły” starają się przekonać João Félixa do pozostania w Portugalii na jeszcze jeden sezon. Perspektywa ogromnego zarobku może jednak sprawić, że w końcu władze lizbończyków ugną się i zaakceptują jedną z ofert.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy