Abramowicz bierze sprawy w swoje ręce. Prowadzi śledztwo w drużynie

Abramowicz bierze sprawy w swoje ręce. Prowadzi śledztwo w drużynie fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail | The Telegraph

Roman Abramowicz postanowił osobiście przyjrzeć się sytuacji w zespole Chelsea.

Ostatnimi czasy w ekipie mistrza Anglii dochodzi do wielu spięć. Nieustannie ze zwolnieniem łączony jest Antonio Conte, Michael Emenalo, dotychczasowy dyrektor techniczny „The Blues”, opuścił swoje stanowisko, a dochodzą również głosy, iż zawodnicy nie są zadowoleni ze współpracy z menedżerem.

Conte wraz z końcem poprzedniego sezonu zrezygnował z usług Diego Costy, mimo iż ten był jego podstawowym wyborem w ataku. Teraz podobny los może czekać Davida Luiza, który został pominięty w ostatnim meczu z Manchesterem United. Włoch tłumaczył, że była to decyzja taktyczna, ale brytyjscy dziennikarze przekonują, że Brazylijczyk kwestionował decyzje menedżera na treningu, co spotkało się z nałożeniem na niego kary.

O ile Abramowicz nie ma nic przeciwko takiemu załatwianiu problemu z niesubordynacją piłkarzy, tak obawia się, że w szatni oraz całym klubie może narastać konflikt. „Daily Mail” informuje, że Rosjanin nie zamierza dopuścić do podobnej sytuacji, jaka miała miejsce w przypadku zwolnienia José Mourinho. Portugalczyk po kilku miesiącach od zdobytego mistrzostwa został zwolniony, do czego miały się przyczynić starania niektórych graczy.

Właściciel ekipy ze Stamford Bridge obawia się, że w drużynie zaczynają panować podobne nastroje. Dlatego też rozpoczął swoje indywidualne śledztwo. Ma ono wykazać, czy faktycznie istnieje konflikt pomiędzy menedżerem a zawodnikami. Jeśli okaże się, że w zespole faktycznie powstają spięcia, Abramowicz chce jak najszybciej podjąć odpowiednie działania, by uchronić klub przed powtórką sytuacji z 2015 roku.

Tymczasem „The Telegraph” donosi, iż Rosjanin będzie w najbliższym czasie bardziej zaangażowany w codzienne życie klubu ze względu na odejście Emenalo. Rozmowy mające na celu przekonanie Nigeryjczyka do pozostanie nie powiodły się, dlatego Abramowicz wraz z innymi członkami zarządu próbuje ustalić nowy podział ról.

Na ten moment nie znaleziono następcy dyrektora, dlatego najprawdopodobniej obecni członkowie kierownictwa klubu będą musieli rozdzielić między siebie obowiązki Emenalo. W międzyczasie poszukiwane będą osoby, które będą mogły pomóc w zarządzaniu klubem. Kandydatami są między innymi Leonid Słucki, który jest dobrym znajomym Abramowicza (obecnie jest menedżerem Hull, ale drużyna nie radzi sobie najlepiej w Championship), a także Didier Drogba.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy