AC Milan doczeka się wyczekiwanego obrońcy. Transfer w fazie finalizacji

AC Milan doczeka się wyczekiwanego obrońcy. Transfer w fazie finalizacji fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Matteo Gabbia zakończy przedwcześnie swój pobyt w Villarrealu na rzecz zaliczenia powrotu do Milanu - poinformował Matteo Moretto z Relevo.com.

Klub z San Siro zmaga się na obecnym etapie rozgrywek z bardzo poważnymi kłopotami zdrowotnymi środkowych obrońców. Obecnie poza orbitą zainteresowań trenera Stefana Piolego znajdują się Fikayo Tomori, Malick Thiaw, Pierre Kalulu czy Marco Pellegrino.

W związku z tym przedstawiciele zespołu rozglądali się w ostatnich tygodniach za korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem swojego problemu. W pierwszej kolejności zależało im na wypożyczeniu solidnej klasy defensora. Wśród kandydatów, który spełniałby wymagania Milanu znajdował się między innymi Jakub Kiwior.

Arsenal nie wyraził jednak zainteresowania oddaniem reprezentanta Polski na takich warunkach. Inne opcje także nie okazały się korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich stron. W efekcie włoska drużyna wcieli w życie najkorzystniejszy dla siebie wariant w postaci skrócenia wypożyczenia Matteo Gabbii do Villarrealu.

Matteo Moretto z Relevo.com przekonuje, że „Żółta łódź podwodna” wyraziła już zgodę na skrócenie pobytu włoskiego defensora i ten wraz z rozpoczęciem zimowego okna wróci na San Siro.

24-letni zawodnik występował regularnie w barwach hiszpańskiego zespołu w fazie grupowej Ligi Europy, ale za to w LaLidze pełnił głównie funkcję rezerwowego, a w ostatnich spotkaniach nie podnosił się z ławki rezerwowych lub nie łapał do kadry meczowej.

Ten drugi aspekt miał zapewne związek z prowadzonymi rozmowami z Milanem.

Gabbia zakończy swój krótki pobyt w Villarrealu na trzynastu rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy