AC Milan finalizuje transfer Fikayo Tomoriego i pracuje nad pozyskaniem drugiego piłkarza Chelsea

AC Milan finalizuje transfer Fikayo Tomoriego i pracuje nad pozyskaniem drugiego piłkarza Chelsea fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

AC Milan znajduje się na etapie aktywowania klauzuli wykupu Fikayo Tomoriego z Chelsea i jednocześnie prowadzi rozmowy z przedstawicielami Oliviera Girouda - poinformował Fabrizio Romano.

„Rossoneri” wykorzystali zimą olbrzymią szansę związaną z wypożyczeniem angielskiego defensora z „The Blues” z zawarciem możliwości pozyskania go na stałe za 28,5 miliona euro.

Ekipa ze Stamford Bridge nie była do końca przekonana, czy postępuje słusznie godząc się na taką transakcję z udziałem środkowego obrońcy, ale jednocześnie nie spodziewała się, że AC Milan zgromadzi wystarczające środki na wykupienie 23-latka.

Drużyna z San Siro wywalczyła jednak awans do upragnionej Ligi Mistrzów i dzięki temu może sobie pozwolić na nawiązanie dłuższej współpracy z Fikayo Tomorim.

Fabrizio Romano przekonuje, że „Rossoneri” znajdują się już na etapie finalizacji całej operacji i zwiążą się z jednokrotnym reprezentanta Anglii do 30 czerwca 2026 roku.

Wspomniany dziennikarz podkreśla jednocześnie, że środkowy obrońca może nie być jedynym zawodnikiem Chelsea, który tego lata zawita na Półwysep Apeniński, ponieważ wysłannicy Milanu prowadzą zaawansowane rozmowy z agentami Oliviera Girouda.

Co prawda „The Blues” skorzystali z możliwości automatycznego przedłużenia kontraktu z Francuzem o kolejne 12 miesięcy, ale też nie zamierzają mu robić większych problemów, jeżeli zdecyduje się on na zmianę otoczenia.

***

AC Milan: Nie tylko Tomori i Giroud. „Rossoneri” po trzeciego gracza Chelsea

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy