AC Milan gotowy do zaprezentowania nowego bramkarza

AC Milan gotowy do zaprezentowania nowego bramkarza
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Marco Sportiello jeszcze w czerwcu zostanie zaprezentowany jako nowy bramkarz AC Milanu. 31-latek po wygaśnięciu kontraktu z Atalantą trafi na San Siro w ramach wolnego transferu - przypomina Fabrizio Romano.

AC Milan z uwagi na wygasające kontrakty Cipriana Tătăruşanu i Antonio Mirante poszukiwał zmiennika dla pierwszego bramkarza, czyli Mike'a Maignana. Ostatecznie postawiono na Marco Sportiello.

31-latek najlepsze lata ma już raczej za sobą i od dłuższego czasu pełni w Atalancie rolę rezerwowego. Taki stan rzeczy mu odpowiadał, lecz wkrótce odejdzie z Gewiss Stadium.

Jeszcze w lutym piłkarz, który na poziomie Serie A rozegrał prawie 200 spotkań, porozumiał się w sprawie przeprowadzki na San Siro. Umowa  i jej warunki zostały ustalone. Teraz rezultat udanych negocjacji należy przelać na papier.

Jak zapewnia Fabrizio Romano, ruch jest przesądzony. W czerwcu Sportiello zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik „Rossonerich”.

31-latek będzie prawdopodobnie jednym z trzech golkiperów w kadrze zeszłorocznych mistrzów Italii. W tej znajduje się jeszcze 25-letni Devis Vásquez, pozyskany zimą z paragwajskiej ekstraklasy.

Sportiello w bieżącej kampanii zachował dwa czyste konta w 16 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” Tymoteusz Puchacz podąży śladem Wisły Kraków?! Niepowtarzalna szansa Tymoteusz Puchacz podąży śladem Wisły Kraków?! Niepowtarzalna szansa 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy