AC Milan gotowy do zaprezentowania nowego bramkarza

AC Milan gotowy do zaprezentowania nowego bramkarza
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Marco Sportiello jeszcze w czerwcu zostanie zaprezentowany jako nowy bramkarz AC Milanu. 31-latek po wygaśnięciu kontraktu z Atalantą trafi na San Siro w ramach wolnego transferu - przypomina Fabrizio Romano.

AC Milan z uwagi na wygasające kontrakty Cipriana Tătăruşanu i Antonio Mirante poszukiwał zmiennika dla pierwszego bramkarza, czyli Mike'a Maignana. Ostatecznie postawiono na Marco Sportiello.

31-latek najlepsze lata ma już raczej za sobą i od dłuższego czasu pełni w Atalancie rolę rezerwowego. Taki stan rzeczy mu odpowiadał, lecz wkrótce odejdzie z Gewiss Stadium.

Jeszcze w lutym piłkarz, który na poziomie Serie A rozegrał prawie 200 spotkań, porozumiał się w sprawie przeprowadzki na San Siro. Umowa  i jej warunki zostały ustalone. Teraz rezultat udanych negocjacji należy przelać na papier.

Jak zapewnia Fabrizio Romano, ruch jest przesądzony. W czerwcu Sportiello zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik „Rossonerich”.

31-latek będzie prawdopodobnie jednym z trzech golkiperów w kadrze zeszłorocznych mistrzów Italii. W tej znajduje się jeszcze 25-letni Devis Vásquez, pozyskany zimą z paragwajskiej ekstraklasy.

Sportiello w bieżącej kampanii zachował dwa czyste konta w 16 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy