2024-09-17 21:57:19; Aktualizacja: 1 godzina temu
AC Milan nie wyciągnął wniosków. Liverpool skarcił „Rossonerich” jeszcze przed przerwą [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Canal+

Liverpool szybko otrząsnął się po straconej bramce w rywalizacji z Milanem w ramach pierwszej kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. Kibice na San Siro byli w euforii po trafieniu Christiana Pulisica, ale jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę oprócz Ibrahimy Konaté konto „The Reds” wzbogacił Virgil van Dijk.

Emocje we Włoszech sięgają Zenitu. Jak na razie „Rossoneri” przeważają jedynie w historycznej statystyce zdobytych Pucharów Europy (7-6). Choć do 20. minuty w miarę kontrolowali przebieg meczu, to później piłka tak naprawdę spoczywała już tylko po stronie Anglików.

Już w trzeciej minucie podopieczni Paulo Fonseki sprawili niemałą niespodziankę, wykorzystując skuteczne przejęcie piłki na połowie przeciwnika. Alvaro Morata wypuścił podaniem Christiana Pulisica, a ten po kilkudziesięciometrowym sprincie z piłką posłał piłkę na długi słupek Alissona.

20 minut później wyrównali gracze Arne Slota. Dośrodkowanie ze stojącej piłki w wykonaniu Trenta Alexandra-Arnolda wykorzystał Konaté.

Niedługo przed przerwą Liverpool ograł defensywę Milanu w taki sam sposób – ze stałego fragmentu.

Kostas Tsimikas dograł z prawego narożnika boiska, po czym nikt nie był w stanie wytrącić piłki lub wygrać pojedynku powietrznego z Virgilem van Dijkiem.

Przed drugą połową 20-krotni mistrzowie Anglii zasłużenie prowadzą z 19-krotnymi mistrzami Włoch.