AC Milan planuje zimową wyprzedaż? Piątek może opuścić klub!

AC Milan planuje zimową wyprzedaż? Piątek może opuścić klub!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

AC Milan ma olbrzymi deficyt budżetowy i może zostać zmuszony do sprzedaży kilku zawodników w trakcie zimowego okienka transferowego. Wśród piłkarzy wytypowanych do odejścia ma znajdować się Krzysztof Piątek.

Wycofanie się drużyny z San Siro z udziału w europejskich pucharach unormowało jej sytuację w kontekście Finansowego Fair Play, ale nie wpłynęło w znaczący sposób na unormowanie klubowego budżetu, którego deficyt jest znacznie większych niż przewidywano i wynosi 146 milionów euro.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przekonują, że położenie „Rossonerich” jest obecnie na tyle skomplikowane, że władze zespołu mogą zostać zmuszone do sprzedaży kilku najbardziej wartościowych zawodników w trakcie zbliżającego się zimowego okienka transferowego.

Wspomniane źródło uważa, że obecnie AC Milan może liczyć na największy zysk z tytułu odejściu Suso oraz Gianluigiego Donnarummy. Ponadto ma brać pod uwagę możliwość zakończenia współpracy z Lucasem Paquetą i Franckiem Kessié'em, którzy są przymierzani do zasilenia szeregów Paris Saint-Germian i Wolverhampton.

Poza nimi na liście graczy wytypowanych do ewentualnej sprzedaży znajdują się Alessio Romagnoli i Krzysztof Piątek. W przypadku reprezentanta Polski rozstanie z nim jest uzależnione od powrotu napastnika do wysokiej formy strzeleckiej, ponieważ wówczas jego wartości ponownie by wzrosła i pozwoliła ekipie z San Siro odzyskać zainwestowane w niego pieniądze.

24-latek zdobył dwa gole z rzutów karnych w trwającym sezonie w siedmiu rozegranych meczach.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy