AC Milan pracuje nad dwoma transferami. Najpierw Dalot, potem środkowy obrońca

AC Milan pracuje nad dwoma transferami. Najpierw Dalot, potem środkowy obrońca
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano| Gianluca Di Marzio

AC Milan może w ostatnich dniach okna transferowego poczynić dwa duże wzmocnienia. Mowa o Diego Dalocie, który jest w drodze do Mediolanu, a także Ozanie Kabaku.

Wczoraj działacze ekipy z San Siro osiągnęli porozumienie z Manchesterem United w kwestii przeprowadzki Diego Dalota. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dziś natomiast Gianluca Di Marzio potwierdził te doniesienia i dodał również, że piłkarz jest już w drodze do Mediolanu, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze stosowne dokumenty.

Okazuje się jednak, że nie musi być to ostatnie wzmocnienie Milanu w tym oknie transferowym. Zarówno wspomniany Di Marzio, jak i Fabrizio Romano twierdzą, że działacze tego klubu rozpoczęli negocjacje w kwestii sprowadzenia środkowego obrońcy.

Mowa o Ozanie Kabaku, który gra obecnie dla Schalke. Jego drużynie nie radzi sobie najlepiej, a on sam chciałby wziąć udział w ambitnym projekcie. Tym bez wątpienia jest zespół prowadzony przez Stefano Piolego.

W sobotę ma dojść do spotkania władz Milanu ze sternikami niemieckiego klubu. Rozmowy nie będą należeć jednak do tych najłatwiejszych, ponieważ ekipa z Zagłębia Ruhry nie wyraża chęci sprzedaży swojego piłkarza.

Nieoficjalnie mówi się, że Schalke oczekuje za swojego piłkarza kwoty rzędu 25 milionów euro. Romano dodaje jednak, że poza Milanem są też inni chętni. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie ma na tej liście Liverpoolu.

20-latek trafił do Gelsenkirchen ze Stuttgartu latem 2019 roku za kwotę 15 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał 30 meczów. Strzelił w nich trzy gole i zanotował jedną asystę.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy