AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE]

AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] fot. Olympique Lyon
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Milan

Pierre Kalulu dołączył do Milanu.

Klub z San Siro ogłosił fakt nawiązania współpracy z wszechstronnym defensorem mogącym występować na każdej pozycji w linii obrony.

20-letni zawodnik przeszedł do „Rossonerich” na zasadzie transakcji definitywnej z Olympique'u Lyon i związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

AC Milan pozyskał młodzieżowego reprezentanta Francji na zasadzie wolnego transferu. Mimo to jego macierzysty klub zarobił na odejściu nominalnego prawego defensora około pół miliona euro ekwiwalentu za jego wyszkolenie.

Pierre Kalulu nie dostąpił zaszczytu zadebiutowania w seniorskiej drużynie „Les Gones”, ale zbierał za to bardzo dobre recenzje za sprawą zaliczenia udanych występów w UEFA Youth League czy Mistrzostwach Europy U-19 w 2019 roku.

Utalentowany piłkarz jest trzecim letnim nabytkiem ekipy z San Siro. Wcześniej włoska drużyna potwierdziła dokonanie definitywnych wykupów Alexisa Saelemaekersa z Anderlechtu i Simona Kjæra z Sevilli.

Pragniemy także nadmienić, że o usługi 20-latka mocno zabiegał także Bayern Monachium.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy