AC Milan szuka zastępcy Simona Kjæra. Szykuje się transfer środkowego obrońcy już zimą

AC Milan szuka zastępcy Simona Kjæra. Szykuje się transfer środkowego obrońcy już zimą fot. sbonsi / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Simon Kjær doznał poważnej kontuzji kolana w ligowym spotkaniu z Genoą. Teraz czeka go operacja, a później długa rehabilitacja. AC Milan rozpoczął poszukiwania zastępcy Duńczyka – informuje „La Gazzetta dello Sport”.

AC Milan musi zmierzyć się z poważnym problemem. Podstawowa para stoperów Tomori- Kjær, która była niezwykle istotna dla ich dobrych wyników na początku sezonu, zostanie rozdzielona na dłuższy czas. Doświadczonego Duńczyka czeka długa pauza, związana z poważną kontuzją kolana, której nabawił się w trakcie zwycięskiego spotkania z Genoą.

Wiceliderzy Serie A muszą szybko zdecydować się na ściągnięcie zastępcy. Oprócz Tomoriego, do dyspozycji trenera Stefano Piolego jest Alessio Romagnoli, który w ostatnim czasie znacząco obniżył swoje loty, a także Matteo Gabbia i Pierre Kalulu. Żaden z nich nie zapewnia odpowiedniej jakości do walki o mistrzostwo Włoch.

Milan chce już w styczniu pozyskać nowego zawodnika. Możliwy jest powrót Mattii Caldary, który aktualnie znajduje się na wypożyczeniu w Venezii. Bardziej prawdopodobny wydaje się być jednak transfer Nikoli Milenkovicia.

Według mediów w obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku kontrakcie Serba z Fiorentiną zapisana została klauzula kupna wynosząca 15 milionów euro.

Zespół z Mediolanu nie jest jedynym, który wykazuje zainteresowanie 24-latkiem. Zakusy na niego czyni też Juventus.

W przypadku niepowodzenia z Milenkoviciem Milan może postawić na ściągnięcie jeszcze młodszego gracza. Na celowniku znajdują się także 20-letni Benoît Badiashile z AS Monaco oraz 19-letni Bećir Omeragić z FC Zürich. Transfer tego pierwszego wiązałby się z wydatkiem rzędu aż 30 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy