AC Milan szuka zastępcy Simona Kjæra. Szykuje się transfer środkowego obrońcy już zimą

AC Milan szuka zastępcy Simona Kjæra. Szykuje się transfer środkowego obrońcy już zimą fot. sbonsi / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Simon Kjær doznał poważnej kontuzji kolana w ligowym spotkaniu z Genoą. Teraz czeka go operacja, a później długa rehabilitacja. AC Milan rozpoczął poszukiwania zastępcy Duńczyka – informuje „La Gazzetta dello Sport”.

AC Milan musi zmierzyć się z poważnym problemem. Podstawowa para stoperów Tomori- Kjær, która była niezwykle istotna dla ich dobrych wyników na początku sezonu, zostanie rozdzielona na dłuższy czas. Doświadczonego Duńczyka czeka długa pauza, związana z poważną kontuzją kolana, której nabawił się w trakcie zwycięskiego spotkania z Genoą.

Wiceliderzy Serie A muszą szybko zdecydować się na ściągnięcie zastępcy. Oprócz Tomoriego, do dyspozycji trenera Stefano Piolego jest Alessio Romagnoli, który w ostatnim czasie znacząco obniżył swoje loty, a także Matteo Gabbia i Pierre Kalulu. Żaden z nich nie zapewnia odpowiedniej jakości do walki o mistrzostwo Włoch.

Milan chce już w styczniu pozyskać nowego zawodnika. Możliwy jest powrót Mattii Caldary, który aktualnie znajduje się na wypożyczeniu w Venezii. Bardziej prawdopodobny wydaje się być jednak transfer Nikoli Milenkovicia.

Według mediów w obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku kontrakcie Serba z Fiorentiną zapisana została klauzula kupna wynosząca 15 milionów euro.

Zespół z Mediolanu nie jest jedynym, który wykazuje zainteresowanie 24-latkiem. Zakusy na niego czyni też Juventus.

W przypadku niepowodzenia z Milenkoviciem Milan może postawić na ściągnięcie jeszcze młodszego gracza. Na celowniku znajdują się także 20-letni Benoît Badiashile z AS Monaco oraz 19-letni Bećir Omeragić z FC Zürich. Transfer tego pierwszego wiązałby się z wydatkiem rzędu aż 30 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy