AC Monza gotowa na transferowe szaleństwa. Christian Gytkjær zagrożony

AC Monza gotowa na transferowe szaleństwa. Christian Gytkjær zagrożony fot. DELBO ANDREA / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Repubblica | La Gazzetta dello Sport

AC Monza awansowała do Serie A i szybko chce zacząć walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Na jej liście transferowej znalazło się kilka ciekawych nazwisk.

Klub zarządzany przez Silvio Berlusconiego przystąpi do nowego sezonu Serie A, a że radość z awansu powoli ustępuje snuciu planów na przyszłość, klub przygotowuje się do konkretnych wzmocnień. Wygląda na to, że szczególną uwagę działacze na ten moment poświęcają formacji ataku.

Plan zakłada sprowadzenie napastnika, który ma już ustabilizowaną markę we włoskich warunkach. Beniaminek będzie mógł tutaj skorzystać ze znakomitych okazji na rynku. „La Repubblica” informuje, że na ofertę Torino nadal nie odpowiedział Andrea Belotti, co oznacza, że tego lata może on być dostępny w ramach wolnego transferu. W jego przypadku Monza musiałaby zwalczyć konkurencję w postaci między innymi Interu Mediolan.

Snajper „Byków” przez wiele lat był łączony z przenosinami do silniejszego zespołu, klub blokował jednak transfer oczekując kwoty 100 milionów za jego kartę zawodniczą. Teraz 28-latek jest daleki od takiej wartości, biorąc pod uwagę kończącą się umowę, może spróbować swoich sił w nowym środowisku. Monza postara się przekonać go, że ma ambitny projekt i warto poświęcić jej uwagę.

Interesującą opcję dla beniaminka przedstawia również „La Gazzetta dello Sport”. Zgodni z informacjami tego dziennika, na celowniku znalazł się Stephan El Shaarawy. 29-latek jest niezadowolony ze swojej sytuacji w AS Romie, dlatego rozważa odejście do klubu, który dałby mu więcej szans na regularną grę. W jego przypadku na drodze „Biancorossich” może stanąć jednak Atalanta.

Nie tylko Christian Gytkjær może się jednak obawiać o swoją pozycję w nadchodzącej kampanii. Klub planuje wzmocnienie szeregu pozycji, a na jego celowniku znalazł się choćby dobrze znany kibicom włoskiej piłki Antonio Candreva. Oprócz wspomnianej trójki, w ostatnich tygodniach z Monzą łączeni byli również Stefano Sensi, Junior Messias, Mattia Caldara, Daniel Maldini czy też Andrea Ranocchia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy