Adam Buksa już w Stanach Zjednoczonych. Transfer tuż-tuż!

Adam Buksa już w Stanach Zjednoczonych. Transfer tuż-tuż! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: F-MG.com

New England Revolution jest o krok od sprowadzenia do siebie Adama Buksy. Polaka od transferu dzielą już tylko testy medyczne.

Początkowo 23-latkiem zainteresowanie wyrażała włoska Genoa, ale historia środkowego napastnika szybko zmieniła bieg wydarzeń, kiedy do negocjacji przystąpił przedstawiciel Major League Soccer. Amerykanie zaproponowali Pogoni Szczecin około cztery i pół miliona dolarów (cztery miliony euro), a „Portowcy” zaakceptowali tę ofertę, godząc się tym samym na przenosiny swojego gracza za ocean.

Wcześniej jednak autor siedmiu trafień i czterech asyst w tym sezonie musi przejść obligatoryjne testy medyczne, które na ten moment są jedyną przeszkodą przed jego transferem. Badania zostały już zaplanowane, a Polak przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, o czym nie omieszkała poinformować agencja menedżerska F-MG.com, która dba o interesy gracza Pogoni Szczecin.

Jeśli zatem testy nie wykażą niczego niepokojącego, Buksa podpisze kontrakt z siódmym zespołem Konferencji Wschodniej. Dla 23-latka, który ma za sobą pierwsze powołanie do seniorskiej kadry „Biało-Czerwonych”, byłaby to już druga zagraniczna przygoda w jego karierze. W sezonie 2013/2014 występował on bowiem w zespole do lat 19 włoskiej Novary.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy