Nie żyje 27-letni Nassur Bacém. Radomiak Radom złożył kondolencje
2026-01-23 09:55:20; Aktualizacja: 2 godziny temu
W Portugalii wydarzyła się wielka tragedia. W wieku 27 lat zmarł Nassur Bacém, piłkarz LGC Moncarapachense, czwartoligowego klubu z Portugalii. Jeszcze tydzień przed śmiercią lewy obrońca rywalizował z Radomiakiem Radom.
Nassur Namone Udjon Pereira Silva Bacém zmarł nagle podczas spotkania rozgrywanego w kraju z Półwyspu Iberyjskiego. W ćwierćfinale Pucharu Algarve przeciwko Imortal DC uniwersalny zawodnik lewej flanki w drugim kwadransie pojedynku nagle upadł na murawę i stracił przytomność w wyniku zatrzymania krążenia.
Pomimo natychmiastowej reanimacji, której podjęli się lekarze i ratownicy medyczni w drodze do najbliższego szpitala, życia piłkarza nie udało się uratować.
Bacém miał zaledwie 27 lat. Jego zgon stwierdzono 21 stycznia 2026 roku. Wcześniej występował w innych różnych portugalskich klubach: AD Camacha, FC Oliveira do Hospital czy rezerwach CS Marítimo.Popularne
Na wczesnym etapie kariery juniorskiej rozwijał umiejętności między innymi w szkółce Sportingu CP i SC Braga.
Wiadomość o tragicznej śmierci defensora poruszyła Radomiaka Radom, który 14 stycznia rozegrał z jego drużyną sparing w ramach zimowych przygotowań do dalszej części sezonu Ekstraklasy. Podopieczni Gonçalo Feio pokonali LGC Moncarapachense 4:0.
„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Nassura Bacema, zawodnika LGC Moncarapachense - drużyny, z którą w ubiegłym tygodniu rywalizowaliśmy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej PKO BP Ekstraklasy 2025/26. Rodzinie, bliskim oraz całej społeczności Klubu z Moncarapacho składamy najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje” – wybrzmiało z mediów klubowych „Zielonych”.
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Nassura Bacema, zawodnika LGC Moncarapachense - drużyny, z którą w ubiegłym tygodniu rywalizowaliśmy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej PKO BP Ekstraklasy 2025/26.
— Radomiak Radom (@Radomiak_Radom) January 22, 2026
Rodzinie, bliskim oraz całej społeczności Klubu z…














![Jagiellonia Białystok rozwiązała z nim kontrakt. Tam dokończy sezon [OFICJALNIE]](img/photos/114784/170x113/alejandro-cantero.jpg)






![A jednak! Niewypał transferowy Wieczystej Kraków zdecydował w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]](img/photos/109189/90x60/dijan-vukojevic.jpg)

![Załamanie pogody w Turcji. Sparingi polskich klubów przerwane [WIDEO]](img/photos/114790/90x60/boisko.jpg)



![Załamanie pogody w Turcji. Sparingi polskich klubów przerwane [WIDEO]](img/photos/114790/170x113/boisko.jpg)




